Rusya merkezli Zenith RS firması İzmir'de fabrika açtı

Rusya merkezli Zenith RS firması İzmir'de fabrika açtı

İzmir'de, Rusya merkezli Zenith RS firmasının endüstriyel raf üretimi yapan yeni fabrikası düzenlenen törenle açıldı.

Rusya merkezli Zenith RS firması İzmir'de fabrika açtı
16px
24px
30.05.2024 20:22Güncelleme: 30.05.2024 20:27
ABONE OLgoogle

Ege Serbest Bölgesi'nde (ESBAŞ) faaliyete geçen fabrikanın yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacağı bildirildi.

Törende konuşan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Güler, söz konusu yatırımın Türkiye ve İzmir için çok önemli olduğunu ifade etti.

"BU İŞ BİZİM İŞİMİZ"

Firmanın aynı zamanda yeni kurulan Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nde (BASBAŞ) de yatırım yaptığını aktaran Güler, şunları kaydetti:

"Yıllardır Türkiye'ye yabancı yatırım çekmek için olanca gücümüzle çalışıyoruz. Bu iş bizim işimiz, ama biz bu işi aynı zamanda vatani görev olarak görüyoruz. Bizler Türk yatırımcı ile beraber yabancı yatırımcının da önünü açıyor, yatırım yapması için her türlü çabayı ve özveriyi gösteriyoruz. Türkiye'nin Zenith gibi yatırımcılara ihtiyacı var. Çünkü bu yatırımlar ülkeye yapılan doğrudan yabancı yatırımlar, yani kalıcı yatırımlar. Bu yatırımlar Türk insanına iş ve aş sağlayacak yatırımlar. Bizlerin buna ihtiyacı var. Bu şirketler ihracat yapacak ve ülkemize net döviz kazandıracak. Ülkemizin cari açığının azalmasını sağlayacak."

ŞİRKETİN RUSYA DIŞINDA İLK YATIRIMI

Zenith RS firmasının kurucularından German Labazin de Rusya dışında ilk yatırımı İzmir'de yaptıklarını dile getirdi.

Gayretlerinden dolayı ortağı Ali Dere'ye teşekkür eden Labazin, "Tesisimiz tam olarak çalışıyor, üretiyor. İlerleme planlarımız, büyüme planlarımız, yeni lokasyonlar ve yeni üretim hedeflerimiz var. Eminim hepsini hep birlikte başaracağız." dedi.

Dere, iki yıl önce yatırım için yola çıktıklarını ifade ederek, Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Ticaret Bakanlığı Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğünden Mehtap Arık ise Türkiye'deki serbest bölgelerin önemine değinerek, yatırımlarından dolayı firma yetkililerine teşekkür etti.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde