Rakibi sert çıktı: TİM Başkanı Satıcı sürekli vitrine oynadı

Rakibi sert çıktı: TİM Başkanı Satıcı sürekli vitrine oynadı

Seçimlerde TİM Başkanı'na rakip olacak Metin Altuğ, Oğuz Satıcı'yı suçladı: "Diğer sektörleri unuttu. Tekstile çalıştı, onu da beceremedi, tekstilcileri birbirine düşürdü"

Rakibi sert çıktı: TİM Başkanı Satıcı sürekli vitrine oynadı
16px
24px
11.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

TİM Başkanlığı seçimleri için geri sayım başlarken, İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Metin Altuğ, başkanlık için aday olduğunu açıkladı. TİM Başkanı Oğuz Satıcı'yı 'vitrine oynamak' ve ihracatçıyı unutmakla suçlayan Altuğ, Köy Enstitüsü modeliyle tabana inip ihracatı yaymayı planladığım belirtti.

Altuğ, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı için adaylığını açıklamak üzere düzenlediği basın toplantısında, son 3 yılda TİM başkanının Merkez Bankası Başkam ile uğraştığını, "Çin geliyor" şeklinde panik yarattığını iddia ederek, tekstil ve hazır giyim için bir şeyler yapmaya çalıştığını, onu da beceremeyip sektörü birbirine düşürdüğünü savundu. TİM Başkanı'nın diğer sektörleri tamamen unuttuğunu söyleyen Altuğ, "Birileri koltukta kendine çalışmak için mi oturuyorsun diye sorar" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde