Putin'in yüzünü kapattığı an

Putin'in yüzünü kapattığı an

Rusya'nın yeni başbakanı Vladimir Putin'in Duma'daki oylamasından ilginç kareler yansıdı.

Putin'in yüzünü kapattığı an
16px
24px
08.05.2008 18:28
ABONE OLgoogle

Komünist Parti lideri Gennady Zyuganov'la Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirnovski arasındaki atışma Putin'in yüzünü kapatmasına neden oldu. İki eli ile yüzünü kapatan Putin kızgınlığını gizlemeye çalıştı.

Putin'den sonra kürsüye çıkan Zyuganov yeni başbakana karşı sert eleştiriler dile getirdi. Sekiz yıllık Putin döneminde ülkenin iyi yönetilmediğini savunan Komünist Parti lideri demokratikleşme, hayat pahalılığı ve sosyal konularda ülkenin geriye gittiğini iddia etti. Kabinede işinin uzmanı olmayan insanların yer aldığını, savunmadan hiç anlamayan bir insanın savunma bakanlığının koltuğunda oturduğunu kaydeden Zyuganov, "Rusya'nın sözü uluslararası alanda duyuluyor olabilir. Çeçenistan da savaşı durdurmuş olabilirsiniz. Ancak halkın dörtte üçü zor şartlar altın yaşıyor." eleştirisi getirdi.


Ardından kürsüye gelen Jirnovski bildik üslubu ile açtı ağzını yumdu gözünü. Ülkenin tüm sorunlarının kaynağının Komünist Parti politikaları olduğunu iddia eden Jirnovski ,"Neden 1991'de iktidarı bıraktınız? Ülkeyi iyi yönetemediğiniz için sorunlar var. Sizin döneminizde daralan beyin gücümüz kapıların açılmasının ardından ülkeyi terk etti. Ben evime bir radyo bile alamamıştım. Ama şimdi her şey var." dedi. Jirnovski eleştirinin dozunu artırmasının ardından Duma başkanlığı mikrofonların sesini kesti.


Jirnovski Duma'daki konuşmasında nüfuz sorunu ile ilgili de ilginç bir öneride bulundu. Jirnovski, "Rus kadınlarını 3-4 çocuk sahibi olmaya zorlayamazsınız. Komşularımız var. Türkiye ve İran'dan nüfus taşıyabiliriz. Göçmen konusunu iyi düşünmeliyiz"» dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde