Prof. Dr. Kenan Güllü’den ‘sehven tweet’ özrü

Prof. Dr. Kenan Güllü’den ‘sehven tweet’ özrü

Prof. Dr. Kenan Güllü, sosyal medya hesabından paylaştığı “Türkiye'yi Sebetaycılar kurdu. 100 yıl önce ülkeyi kurtardığını iddia eden Selanikli Olimpos çocukları bu ülkeyi kimlere peşkeş çekmiş” paylaşımının sehven yapıldığını belirterek özür diledi.

Prof. Dr. Kenan Güllü’den ‘sehven tweet’ özrü
16px
24px
25.06.2024 17:44Güncelleme: 25.06.2024 17:50
ABONE OLgoogle

Kenan GÜRBÜZ 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Güllü'nün sosyal medya hesabından retweet ettiği " Türkiye'yi Sebetaycılar kurdu. 100 yıl önce ülkeyi kurtardığını iddia eden Selanikli Olimpos çocukları bu ülkeyi kimlere peşkeş çekmiş. Dikkatle izleyin. Türkiye'de nasıl oluyor da İsrail'dekinden daha çok Yahudi destekçisi var. Arif olan anlar" paylaşımı tepkilere neden oldu.

Sosyal medya hesabından Milli Mücadele kahramanlarına hareket ettiği iddia edilen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Güllü, paylaşımın sehven yapıldığını belirterek şu açıklamayı yaptı; 

"Özür ve Düzeltme. Sevdiğim dostlarımın uyarısıyla X profil sayfamda bir alıntı (RT) yapmış olduğumu şaşkınlıkla gördüm. Şahsi görüşlerim, unvan ve görevlerimle aykırılıklar içeren bu paylaşımın sosyal medya platformunun kullanımı sırasında sehven yapıldığını açıklamayı bir yükümlülük ve zaruriyet olarak görüyorum.

Bu vesileyle belirtmek isterim ki vatandaşı olmaktan şeref duyduğum Türkiye Cumhuriyeti, tarihte kurulan diğer on altı bağımsız Türk Devleti gibi şehit ve gazilerimizin yaptığı fedakârlıklar ve kahramanlıklar ile kurulmuştur. Bu vesileyle şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Samimiyetimin anlaşılması dileğiyle.  Prof. Dr. Kenan Güllü"

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde