Patronlar Dünyası Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı'ndan bildiriyor

Patronlar Dünyası Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı'ndan bildiriyor

Saat beşte başlayacak ve gece geç saatlere kadar sürmesi beklenen Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı, Fenerbahçe Ülker Stadyumu'nda gerçekleştiriliyor.

Patronlar Dünyası Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı'ndan bildiriyor
16px
24px
02.04.2024 13:45Güncelleme: 02.04.2024 18:21
ABONE OLgoogle

Patronlar Dünyası, genel kuruldaki gelişmeleri Kongre Üyesi olan yazarımız Necla Dalan'ın izlenimleriyle bildiriyor.

Saat 16.30 itibariyla stadyumdaki durum şöyle:

Katılım bir hayli yüksek, Fenerium tribünü doldu, kale arkası tribünler kongre üyelerine açıldı. Kalabalık akın akın stadyuma geliyor. Başka şehirlerden gelen kongre üyeleri de var.  Saat 16.15 sıralarında Başkan Ali Koç, teknik direktör İsmail Kartal, futbolcular Ferdi Kadıoğlu, Mert Hakan Yandaş ve Osayi Samuel ile birlikte kongre üyelerini selamladı. 

ADİL REKABET PANKARTI

Başkan ve üyeler için maraton tribünü önünde platform kuruldu. Platformda Türkçe ve İngilizce “Adil rekabet” yazan pankart asıldı.

Stadyumda Fenerbahçe marşlarıyla birlikte Norm Ender’in Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için bestelediği Parla marşı da düzenli olarak çalınıyor.

Kongre üyelerine içinde sandviç , kek, meyve suyu ve su olan kumanyalar dağıtıldı. Heyecanlı bekleyiş sürüyor.

ATATÜRK'ÜN İZİNDE FENERBAHÇELİLERE SELAM OLSUN

Fenerbahçe'nin Olağanüstü Genel Kurulu başladı. 

İlk konuşma için platforma Fenerhabçe Spor Kulubü Başkanvekili Erol Bilecek çıktı. Erol Bilecik, katılımcı sayısının 22 bin 588 kişiyi aştığını belirterek: 

"FB olarak Türkiye’deki tüm kulüplerin genel kurul sayılarından fazla hazirun var. Atatürk’ün izinde olan tüm Fenerbahçelilere selam olsun. Bugünü kaydedin. bugün hepimizin ben de oradaydım diyeceğiniz bir gün. Bugün hakkımızı aramaya başladığımız gün"

ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ SAHNEYE TEZAHÜRATLARLA GELDİ 

Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Ali Koç, kürsüye "Dik dur eğilme Fenerbahçe seninle" tezahuratı ve "Yolu sen çizdin birlikte yürüyeceğiz sonsuza kadar" pankartı ile karşılandı. 

Kongre üyeleri, "İyiki doğdun başkan" diyerek Ali Koç'un doğum gününü kutladı. 

Konuşmasında zaman zaman sert üslubu ile dikkat çeken Ali Koç, ezeli rakipleri Galatasaray'ın Başkanvekili Erden Timur'a aften, "Her gece yatarken bizi düşün. Özellikle benim başkanlığım bittikten sonra” ifadelerini kullandı. 

Ali Koç, Mert Hakan'ın da eleştirilmesine şu sözlerle yanıt verdi "Yok Mert Hakan Trabzon'a eli cebinde gelmiş! E neresinde gelseydi" dedi.

Ali Koç konuşmasının devamında ligden çekilme kararını gündemdenlerinden 3 aylık bir süreç için çıkardıklarını belirerek

"Yaptığımız bütün görüşmelerde en az tercih edilen opsiyon, ligden çekilme olarak ifade edildi. Buradaki sebep ne hukuk taraf ne sportif taraf. Bu opsiyonu 3 ay sonraki Genel Kurul’a kadar masadan kaldırıyoruz" dedi. 

SÜPER KUPA'YA ÇIKACAKLAR MI ? 

Ali Koç, süper kupa müsabakası ile ilgili kararlarını da şu şekilde ifade etti.

"Burada iki opsiyonumuz var. Biri hiç çıkmamak. İkinci opsiyonumuz U19 takımıyla çıkmak. Bu görüş sürecinde radikal bir tepki olacaksa Süper Kupa’yla başlamalıyız dendi. Ben buna arkadaşlarımla beraber sonuna kadar katılıyorum. İlkesel sebeplerle katılıyorum. Ülke puanı, vatan millet sakarya diyeceksin, helal olsun diyeceksin, ondan sonra da ‘rakibiniz kabul etmedi’ diyeceksin."

"Bir karar vermeliyiz, Süper Kupa maçına hiç çıkmama veya U19’la çıkma. Süper Kupa’ya çıkmazsan Türkiye Kupası ve Süper Kupa’ya katılamama. Yöneticilere 1-3 yıl hak mahrumiyeti, bizi yakalamışken bırakmazlar. Mali açıdan çok büyük bir bedeli var mı, bilmiyoruz. Geliri yok, onu biliyoruz. Bütün organizasyon için yapılan masrafları karşılamak zorundayız. Süper Kupa maçına U19 ile çıkma opsiyonunu sizlere soracağız."

"Bir diğer opsiyonumuz önümüzdeki sezon Türkiye Kupası’na katılmama. En az 2 sezon Türkiye Kupası’na katılmamız gerektiği düşüncesindeyiz. Bir karar vermeliyiz. Süper Kupa’ya çıkmazsan Türkiye Kupası ve Süper Kupa’ya kalamıyorsunuz. problem değil. Daha önemlisi 3 ay ile 1 yıl arası hak mahrumiyeti var. Herhalde bizi yakalamışken bırakmazlar. Mali açıdan çok büyük bir bedeli var mı, bilmiyoruz. Geliri yok onu biliyoruz. Bütün organizasyon için yapılan masrafları karşılamak zorundayız."

TRABZONA GİTMEME OPSİYONU

"Faili meçhul olay çözülene kadar Trabzon deplasmanına gitmeyelim opsiyonu var. Bu opsiyon aklımıza yatıyor ama sadece 3 puan değil 6 puan eksiliyor. Yarışı etkiler. Yine U-19’la gidelim fikri var."

"TFF’nin istifaya çağrılması ve istifa için imza toplanması isteniyor. Sezon sonuna kadar yabancı hakem talep ediliyor. 1959 öncesi şampiyonluklarımız için hemen komisyon kurulup cevap verilmesi isteniyor. 2010-2011 Süper Kupa maçı için Beşiktaş’la birlikte hareket ederek hakkımız olan maça çıkmamız isteniyor.”

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde