Parayı aldı, muhalefete başladı

Parayı aldı, muhalefete başladı

Kanaltürk'ün 4 trilyon aldığı CHP'ye savaş açtığı, Kurultay'da yenileşme olmazsa "Biz Kaç Kişiyiz" platformunun partiye dönüşeceği iddia edildi..

Parayı aldı, muhalefete başladı
16px
24px
24.04.2008 08:04
ABONE OLgoogle

CHP'nin, Kanaltürk'e usulsüz para aktardığı iddialarıyla ilgili tartışma devam ederken Kanaltürk'ün 4 trilyon aldığı CHP'ye karşı savaş açtığı, Kurultay'da yenileşme olmazsa "Biz Kaç Kişiyiz" platformunun partiye dönüşeceği öne sürüldü. Yayınlarında CHP'ye destek veren Kanaltürk yöneticisi Tuncay Özkan'ın önce CHP'den milletvekili seçilmek istediği, ardından genel sekreterliğe talip olduğu, iki önerisi de kabul edilmeyince, yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkanı adayı olmak istediği kulislerde konuşuluyor. Özkan'ın 'Biz kaç kişiyiz?' adlı platformun organize ettiği konferanslarda CHP'yi hedef alarak CHP'nin geleceğe yönelik hiçbir şey vaat etmediğini söylediği ve "CHP kurultayında yenileşme ve yeniden yapılanma olmadığı takdirde, Biz Kaç Kişiyiz Platformu'nun bir siyasi partiye dönüşmesi yönünde karar aldık" dediği öne sürülüyor. Özkan ise bu iddiaları yalanlayarak, "CHP'nin üyesi bile değilim. Üyesi olmadığım bir partinin nasıl yöneticiliğine talip olurum" diyor. Özkan ayrıca, iddiaların aksine, CHP'den alınan para karşılığı belgesel çekildiğini, faturaların kesildiğini belirterek Maliye'yi suçluyor.

YARGIYA GİDİYORLAR
CHP'den yasa dışı biçimde para aktarıldığı ve Anayasa Mahkemesi'ne sunulan bu iddiaya ilişkin belgelerin kapatma davasına konu edilebileceğinin öne sürülmesine ise parti yönetimi tepki gösterdi.

CHP Saymanı Mahmut Yıldız parti hukukçularının iddiaları incelediğini ve tazminat davası açmayı düşündüklerini belirterek şunları söyledi: "4 yıla yayılı bir hizmet var, verilen para bankadan gitmiş, fatura gelmiş. Anayasa Mahkemesi henüz 2006 ve 2007 mali yılını incelemedi. İncelenen 2005 tarihli bilançoda Kanaltürk'ten alınan faturalar görünüyor, sonraki yıllar görünmeyince zannediliyor ki fazladan para ödenmiş."

Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde