Özilhan'ın halka arz yorumu

Özilhan'ın halka arz yorumu

ÖZİLHAN, İKİ KEZ İPTAL EDİLDİKTEN SONRA HALKA ARZ EDİLEN CCİ'Yİ DEĞERLENDİRDİ.

Özilhan'ın halka arz yorumu
16px
24px
10.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Coca-Cola İçecek'in halka arzında fiyat 7.25 YTL oldu. Coca-Cola İçecek'in arz edilen hisselerin 11 katı talep toplandı. Coca-Cola İçecek hisselerine 18.391 yatırımcıdan toplam 561.8 milyon lot talep gelirken, bu talebin parasal karşılığı 3.1 milyar doları (4.1 milyar YTL) buluyor. Hisselere 139 yurtdışı kurumsal yatırımcıdan toplam 495.2 milyon lot talep gelirken, yurtiçinde bu talep 66.6 milyon lot olarak gerçekleşti. Bu verilere göre, yurtdışına ayrılan hisselerin 14 katı, yurtiçine ayrılan hisselerin 4 katı oranında talep toplanmış oldu. 
Hisselerin, 12 Mayıs 2006 Cuma günü İMKB'de işlem görmeye başlaması bekleniyor. Coca-Cola İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, talep toplama döneminde elde edilen başarıyı, halka arz çalışmalarında gösterilen titizliğin ve kararlılığın başarılı bir sonucu olarak gördüklerini belirtti. Özilhan, yatırımcının gösterdiği bu güvenin, sürekli büyüyen bölgesel bir şirket olan CCİ'nin başarısını kanıtladığını ifade ederek, Coca-Cola İçecek'in hem Türkiye'ye hem de yatırımcısına değer katmaya devam edeceğinin altını çizdi.

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde