ÖSS'de cepten e-çözüm

ÖSS'de cepten e-çözüm

ÖSS sorularının cevaplarını cepten gönderen 26 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

ÖSS'de cepten e-çözüm
16px
24px
15.06.2008 14:00
ABONE OLgoogle
Mardin'de ÖSS sınavında cep telefonu üzerinden mesajla soruların cevaplarını gönderen toplam 26 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Milli Piyango Lisesi'nde sınava giren R.K isimli öğrenci ile Sağlık Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi'nde sınava giren toplam üç öğrenci cep telefonundan soruların cevaplarını alırken suçüstü yakalandı. Polis tarafından gözaltına alınan şahıslar sorgulanmak üzere Mardin Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Soruları cep telefonundan mesaj ile gönderen diğer şahısların olup olmadığını araştırmak için polis okullar bölgesinde geniş güvenlik tedbirleri alırken şüpheli şahıslar kimlik kontrolünden geçirildi.

Mardin'de ÖSS'de cep telefonu üzerinden soruların cevaplarını gönderen 26 kişi gözaltına alınırken, sınavda cep telefonu üzerinden cevapları alan 3 öğrenci de polis tarafından gözaltına alınarak sorgu için Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi. Polis, cep telefonu üzerinden cevapları gönderen şebekenin ortaya çıkarılması için olayla ilgili soruşturma başlattı.

Mardin/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde