Ofer, Kuşadası'nda geri adım attı

Ofer, Kuşadası'nda geri adım attı

Sami Ofer-Mehmet Kutman ortaklığındaki şirket, ihaleyle işletmeciliğini devraldığı eski Fransız Tatil Köyü'ne yapmayı düşündüğü gökdelenlerden vazgeçtiğini açıkladı.

Ofer, Kuşadası'nda geri adım attı
16px
24px
05.04.2006 21:18
ABONE OLgoogle
Sami Ofer ve Mehmet Kutman ortaklığındaki Kuşadası Turizm A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, eski Fransız tatil köyünün bulunduğu Kuşadası'ndaki gökdelen projesinin geri çekildiği belirtildi. Açıklamada, geri çekilen projenin yerine yeni bir proje hazırlandığı ve yeni projede otel kısmındaki bölümlerin 6'şar kattan oluşacağı kaydedildi.

Konut ve apart bölümlerinin bir ve iki katlı villalar şeklinde hazırlandığı ifade edilen açıklamada, yapılacak binaların arazi içerisindeki mevcut ağaçların boyunu kesinlikle geçmeyeceği kaydedildi.

Yeni projenin kısa süre içinde Kuşadası Belediye Meclisi'ne sunulacağının belirtildiği açıklamada, yeni projede çevrenin ön planda olacağı ve mevcut ağaçlara hiçbir şekilde zarar verilmeyeceği, bunun için mevcut ağaçların tek tek sayıldığı ve inşaat sırasında tüm ağaçların korunacağı vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, proje içinde otel ve taş evlerin yanı sıra sağlık merkezi, golf tesisi, atlı spor alanı, oyun bahçesi, spor alanları, yüzme havuzları ve otopark bulunacağı belirtilerek, toplam yatırımın 400 milyon dolar civarında olacağı kaydedildi.

ÖNCEKİ PROJE

Sami Ofer ve Mehmet Kutman ortaklığındaki Kuşadası Turizm A.Ş'nin, Aslanburnu Koyu'ndaki Emekli Sandığı'na ait eski Fransız Tatil Köyü için daha önce hazırladığı projede, toplam 325 dönüm arazi üzerine, 2 adet 30 katlı, 4 adet 15 katlı oteller, apart oteller, çok sayıda 2,5 katlı konut, sağlık merkezi, ticaret merkezi ve yat limanı yapılması öngörülüyordu.
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde