MÜSİAD, Kızılay'a kan verecek

MÜSİAD, Kızılay'a kan verecek

MÜSİAD, Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden birine imza attı. Kızılay ile imzalanan protokol gereğince; Türkiye çapında aynı gün, aynı saatte kan bağışı kampanyası başlatılacak.

MÜSİAD, Kızılay'a kan verecek
16px
24px
15.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

MÜSİAD Türk Kızılayı ile birlikte kan bağışını teşvik etmek için Türkiye çapında aynı gün, aynı saatte kan bağışı kampanyası başlatacak. MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Bolat, Türk Kızılayı’nın “can dostu bir kuruluş” olduğunu kaydederek, 'Felaketlerde ilk yardıma gelen kuruluşlardan biridir. Başarılı ve örnek faaliyetlere imza atmıştır. Bu kuruluşların desteklenmesi büyük önem taşıyor' dedi.

  “Haydi kan kardeşi olalım”

Gerek Endonezya ve Afganistan’da meydana gelen depremlerin ardından gerçekleştirdiği yardımlar gerekse Türkiye içerisinde düzenlediği yardım kampanyalarıyla kamuoyunun takdirini kazanan MÜSİAD sosyal duyarlılık gerektiren bir projeye daha imza attı.

Geçen yıl Kasım ayında üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu kan bağışı kampanyasıyla
ilk adımları atılan proje çerçevesinde MÜSİAD ile Kızılay arasında “Ortak Çalışma Protokolü” imzalandı. MÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen törende işbirliği protokolü MÜSİAD Genel Başkanı Dr. Ömer Bolat ile Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali arasında imzalandı.

İmzalanan protokol gereğince; MÜSİAD ile Türk Kızılayı arasında kan bağışını teşvik etmek için eğitim faaliyetleri düzenlenecek ve Türkiye çapındaki 2 bin 600’ü aşkın MÜSİAD üyesi arasında aynı gün, aynı saatte kan bağışı kampanyası başlatılacak. 

“Haydi kan kardeşi olalım” sloganıyla tanıtılacak kampanya kapsamında en az bin ünitelik kan bağışı hedeflendiğini belirten Genel Başkan Dr. Ömer Bolat, MÜSİAD’ın ekonomik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri de düzenlediğini söyledi.

Bolat, MÜSİAD'ın sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde geçen yıl Kasım ayında üyeler arasında gönüllü kan bağışı gerçekleştirdiğini ve 150'nin üzerinde katılım olduğunu belirterek, bunu tüm Türkiye'ye yayma konusundaki niyetlerini Türk Kızılayı’na ilettiklerini söyledi.

Sonbaharda İstanbul'da ve 27 MÜSİAD şubesinde işadamlarının katılımıyla kan bağışı kampanyası düzenleneceğini kaydeden Dr. Bolat, ““Haydi kan kardeşi olalım” sloganıyla Türkiye genelindeki 2 bin 600’ü aşkın MÜSİAD üyesi arasında aynı gün, aynı saatte kan bağışı kampanyası başlatacağız” dedi.

Törende konuşan Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali de, Türkiye'nin önemli problemlerinden birinin kan verme olduğunu vurgulayarak, bu problemin çözülmesine yönelik sosyal sorumluluk projesi geliştiren MÜSİAD’ın “örnek kurum” olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından iki başkan ortak çalışma protokolünü imzaladı ve törenin anısına birbirlerine hediye sundu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde