Muhasebecisi de Evcil’den şikâyetçi

Muhasebecisi de Evcil’den şikâyetçi

Polisin uzun süren takibinin ardından gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Erol Evcil hakkında, üzerine paravan şirketler kurdurduğu yakın çalışanları da şikayetçi oldu.

Muhasebecisi de Evcil’den şikâyetçi
16px
24px
05.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Şikayetçi olanlar arasında Evcil’in muhasebecisi de bulunuyor. Şikayetçi olan bir çalışanın “Evcil bizim anamızı ağlattı. Üzerimizden yaptığı işlemler sonucu bir kredi kartı bile alamadık.” dediği öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca koordine edilen Bozuk Para Operasyonu, organize suç örgütlerinin finans kaynaklarına dönük en kapsamlı operasyon olarak gösteriliyor. Soruşturma dosyasına göre Erol Evcil’in TMSF’ye 179 milyon, Maliye Bakanlığı’na 129 milyon, İş Bankası’na 27 milyon YTL olmak üzere diğer borçlarıyla birlikte 350 milyon YTL borcu bulunuyor. Evcil’in borçları karşılığı el konulan Er Ege Metal ile Sivas Demir-Çelik Fabrikası ise demir-çelik piyasasının yüzde 21’ini elinde tutuyor.

Korumasından polise: Abiyi yalnız bırakmak olmaz, beni de içeri alın

Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturma dosyasına organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı da girdi. Çakıcı’nın ismi özellikle Say Metal’in ele geçirilmesi olayında geçiyor. Say Metal’in ismi daha sonra Ege Metal ardından da Er Ege Metal olarak değiştirilmişti. Dosyaya göre Say Metal’i almak için Alaattin Çakıcı ile Erol Evcil, İzmir’in Çeşme ilçesinde bir araya geldi. Burada görüşmeler yapıldı. Bir telefon kaydında ise Alaattin Çakıcı, Say Metal’in büyük ortağı Mustafa Edik’e ne kadar ödeme yapılacağını belirledi.

Evcil’in tutuklanmasıyla devam eden soruşturmada Kurtlar Vadisi adlı diziyi aratmayacak diyaloglar da yaşandı. Gözaltına alınan Evcil’in koruması, “Şimdi abiyi içeride yalnız bırakmak olmaz. Beni de cezaevine koyun.” diye konuştu. Hakkında çeşitli suçlamalar bulunan koruma Savaş Köse de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zaman

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde