Minik Suğra, Başbakanın ismini unutmuş

Minik Suğra, Başbakanın ismini unutmuş

ASO'nun ödül töreninde İstiklal Marşı’nı “Sakarya” şiirini ezbere okuyarak bakanların aralarında bulunduğu pek çok kişiyi ağlatan 4 yaşındaki Suğra'ya, Erdoğan, "Beni tanıyormusun?" diye sormuş. Suğra'nın cevabı ise...

Minik Suğra, Başbakanın ismini unutmuş
16px
24px
08.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle
Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) önceki günkü ödül töreninde İstiklal Marşı’nı ve Necip Fazıl Kısakürek’ın “Sakarya” şiirini ezbere okuyarak bakanların aralarında bulunduğu pek çok kişiyi ağlatan 4 yaşındaki Suğra Bal, “İstiklal Marşı’nı en güzel okuyan kız” unvanına sahip. Bakanları ağlatarak bir anda gündeme gelen küçük kız, bir şirkette işçi olarak çalışan Hüseyin Bal ile ev kadını Fatma Bal çiftinin üç kızından en küçüğü.

TAKLİT EDEREK EZBERLEDİ

Küçük Suğra’nın bu yeteneği Güneşli’deki İsa Yusuf Alptekin İlköğretim Okulu’nda okuyan ablaları Esra ve Berza’dan şiir ezberlemeleri istenince ortaya çıktı. Esra ve Berza, şiirleri evde ezberlerken, Suğra ablalarını taklit etmeye başladı. Taklit ederken şiirleri kendiliğinden ezberledi. Suğra’nın ünü, ablalarının okuluna kadar yayıldı. Suğra, geçtiğimiz 23 Nisan’da ablaların okulunda İstiklal Marşı’nı okudu.

BU YAŞTA CD’Sİ BİLE VAR

Daha sonra çeşitli televizyon programlarına katılan Suğra için Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nazmi Bilgin, 600 CD yaptırdı. CD’de şehitlerin kendi yazdıkları şiirler yer alırken, minik Suğra da askerlerin okuduğu şiirlerin arasında İstiklal Marşı’nın kıtalarını okuyor. CD’nin en büyük hayran kitlesini ise bakanlar oluşturuyor.

Suğra son olarak ASO’nun ödül töreninde sahnedeydi. Anne Fatma Bal, ASO Başkanı Zafer Çağlayan’ın kendisini telefonla arayarak Suğra’yı dinlediğini ve çok etkilendiğini söylediğini belirtti. Bal, “Törende şiir okursa Başbakan’a büyük süpriz olacağını düşündüğünü de söyledi” dedi. Suğra, ödül töreninde İstiklal Marşı ve Necip Fazıl’ın şiirini okuyunca herkese duygulu dakikalar yaşattı.

SUĞRA, Başbakan Erdoğan’ı daha önce televizyonlarda gördüğünü belirterek,

“Tayyip Amca beni kucağını aldı, sevdi. Bana ‘benim adımı biliyor musun’ dedi. Ben de ‘Bilmiyorum ama sizi televizyonlarda görüyorum’ dedim. Sonra eğildi kulağıma ‘Benim adım Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. Onu çok sevdim” diyerek, Başbakan Erdoğan ile arasında geçen diyoloğu anlattı. Erdoğan’ın kendisine verdiği saati ve nazar boncuklu kolyeyi gösteren Suğra “Bunları hiç çıkarmayacağım” dedi.

ÜÇ KIZ KARDEŞE BURS TEKLİFİ

SUĞRA son olarak Karadeniz Ereğlisi’nde düzenlenen Şehit ve Gazileri Anma Töreni’ne davet edildi. Suğra burada da İstiklal Marşı’nı okuyacak. Uğur Koleji, büyüyünce çocuk doktoru olmak istediğini anlatan ve seneye ana sınıfına başlayacak olan Suğra ve ablaları Esra ile Bezra’nın eğitim masraflarını üstlendi.
Akşam
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde