Milli Takıma çoşkulu karşılama

Milli Takıma çoşkulu karşılama

EURO 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda tarihi başarılara imza atan A Milli Futbol Takımı yurda döndü.

Milli Takıma çoşkulu karşılama
16px
24px
26.06.2008 15:55
ABONE OLgoogle
Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri'nin özel izni ile milliler, Devlet Konukevi'nden çıkış yaptı. Böylece ilk defa milli takım Devlet Konukevi'nden çıkmış oldu.

Şampiyonanın yarı final maçında Almanya'ya 3-2 yenilerek elenen A Milli Futbol Takımı'nı taşıyan Türk Hava Yolları'nın (THY) TK 3712 sefer sayılı uçağı, saat 16.00'da Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı. Karışıklık yaşanmaması için Dış Hatlar Termanali'nden çıkış yapmayan milli takım, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri'nin özel izni ile milliler Devlet Konukevi'nden çıkış yaptı. Böylece ilk defa milli takım Devlet Konukevi'nden çıkmış oldu.

Çiçeklerle karşılanan milli futbolcular ve teknik heyet, üstü açık otobüse binerek havalimanından ayrıldı.

Millî takımı taşıyan uçağın inişine saatler kala Atatürk Havalimanı'nda toplanan çok sayıda taraftar, ellerindeki Türk Bayrakları'yla tezâhüratta bulundu. Havalimanındaki coşku, uçağın alana inmesi ile birlikte doruğa ulaştı. Teknik direktör Fatih Terim, futbolcular ve teknik heyet, Atatürk Havalimanı'nda coşkulu bir şekilde karşılandı. Alkışlar eşliğinde uçaktan inen Fatih Terim ve TFF Başkanı Hasan Doğan'a çiçek takdim edildi.

Taraftarlar, özellikle Semih, Arda, Servet ve Aurelio'ya büyük sevgi gösterilerinde bulundu. Futbolcular, bayrak ve forma imzalarken, Sabri ve Arda, taraftara tezahürat yaptırdı.

Bu sırada, başta Uğur Boral olmak üzere bazı futbolcular, ellerine mikrofon alarak, bir reklamda oyuncu annelerini taklid etti. Uğur Boral, reklamda olduğu gibi, Semih'in annesini taklit ederek, "Atarsa benim oğlum atar"; kaleci Volkan'ın annesini de taklit ederek, "Benim oğlum panter, kim ona gol atabilir", Servet'in annesi için de "Benim oğlumdan hiç bahsetmiyorsunuz. Servet'im tek başına bir takım" diyerek herkesi güldürdü.

Öte yandan, gördüğü kırmızı kart sebebi ile millî takımın son 2 maçında yer alamayan Volkan'ın moralinin oldukça bozuk olduğu dikkat çekti.   

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde