Milli ana sponsorların yarışında şampiyon kim?

Milli ana sponsorların yarışında şampiyon kim?

A Milli Futbol Takımı'nın ana sponsorlarının girdiği reklam yarışında en beğenilen reklam..

Milli ana sponsorların yarışında şampiyon kim?
16px
24px
11.06.2008 09:21
ABONE OLgoogle

 ERA Research&Consultancy'nin yaptığı araştırmaya göre Milli Takım'ın ana sponsarlarının çektiği reklamlar içinde en çok beğenileni ve hatırlananı TTNet oldu. Garanti Türko 2. olurken, Coca-Cola 3. oldu.
 
A Milli Futbol Takımı'nın ana sponsorlarının girdiği reklam yarışında TTNet şampiyon oldu! ERA Research&Consultancy'nin Euro 2008 Avrupa Şampiyonası ve Türk Milli Futbol Takımı'yla ilgili reklamlara yönelik yaptığı farkındalık araştırmasının sonuçları dün açıklandı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa'da kentsel alanlarda yaşayan ve raslantıyla seçilen 202 kişiyle yapılan telefon görüşmesi sonucunda hazırlanan araştırmaya göre
en çok beğenilen ve hatırlanan reklam TTNet'in olurken, ikinci sırayı Garanti Bankası'nın Türko reklamı aldı.
Araştırmaya göre TTNet yüzde 37,9, Garanti Bankası Türko yüzde 18,3 ve Coca-Cola reklamı da yüzde 11,8 ile en beğenilen ilk üç çalışma.
 
Gülben Ergen de girdi
Araştırmada, kişilere hiçbir yardım yapılmadan sorulduğunda halkın yüzde 15'inin ana sponsor reklamlarını hatırlamadığı belirlendi. Yayınlanan reklamlardan yardımsız olarak en çok hatırlanan reklam yüzde 40 ile TTNet oldu. Garanti Bankası'nın Türko'su ise yüzde 26 ile ikinci oldu. Bu iki markayı sırasıyla Coca-Cola, Ülker, Turkcell, Petrol Ofisi ve Cola Turka izledi.
Markadan bağımsız olarak diğer belirtilen cevapların başında da TTNet'in "futbolcuların annelerinin reklamı" ile Milli Takım için şarkı yapan "Gülben Ergen reklamı" oldu.

Araştırmaya göre doğru hatırlama oranı en yüksek reklamlar ise şöyle sıralandı: TTNet, Petrol Ofisi ve Garanti Bankası
İçeriği doğru hatırlama kategorisinde de yine TTNet yüzde 95 ile ilk sırayı alırken onu yüzde 84 ile Petrol Ofisi ve yüzde 73 ile de Garanti Bankası/Türko izledi.
Araştırmada yayınlanan reklamların markaya ilişkin görüşler üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisi olup olmadığı da soruldu.
Buna göre olumlu etkisi olduğunu belirtenlerin oranının da marka hatırlama ve beğeni düzeylerine paralel olduğunun görüldüğü kaydedildi. 
 
 
En çok hatırlanan reklamlar
Reklam Oran (%)
TTNet 40,1
Garanti/Türko 25,7
Coca-Cola 13,4
Ülker 9,9
Turkcell 8,4
Anneler 7,9
Petrol Ofisi 5
Gülben Ergen 2,5
Cola Turka 1,5
Hatırlamıyor 15,4

 En çok beğenilen reklamlar
Reklam Oran (%)
TTNet 37,9
Garanti/Türko 18,3
Coca-Cola 11,8
Anneler 8,3
Turkcell 5,9
Ülker 5,3
Cola Turka 1,8
Gülben Ergen 1,8
Petrol Ofisi 1,2

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde