Meclis’te TMSF ve TOKİ eleştirisi

Meclis’te TMSF ve TOKİ eleştirisi

Anavatan Partisi milletvekileri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ile Toplu Konut İdaresi’nin şaibe altında olduğunu ileri sürdü. Vekiller, Kemal Unakıtan’ı eleştirerek “Haram yemek domuz eti yemekten daha haramdır” diye konuştu.

Meclis’te TMSF ve TOKİ eleştirisi
16px
24px
24.11.2005 23:54
ABONE OLgoogle

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Tasarısı’nın Genel Kurul’daki görüşmeleri sırasında CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu, TMSF, TOKİ, TRT ve Spor Toto Genel Müdürlüğü’nün parlamentonun denetiminin dışına çıkartılmasının yolsuzluğa kapı aralayacağını savundu.

Kılıçdaroğlu, TRT’nin şeriat övücü yayınlar yaptığını, TMSF’nin işlemlerinde de usülsüzlük olduğunu ileri sürdü. Anavatan Partisi Grup Başkanvekili Süleyman Sarıbaş, TOKİ’nin ihalelerinde şaibe olduğunu öne sürerek kat karşılığı müteahhitlik yapıldığını ileri sürdü. Devlet Bakanı Şahin ise konuyla ilgili olarak “Elinizde bilgi, belge varsa getirin. Üstüne gitmeyen namerttir”dedi. Anavatan Partisi Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan ise Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ı eleştirerek “Haram yemek domuz eti yemekten daha haramdır” diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde