Liderlerin acı kardeşliği

Liderlerin acı kardeşliği

AĞAR, 'İNSANLIK AYRI, SİYASET AYRI' DİYEREK ERDOĞAN'I ACILI GÜNÜNDE YALNIZ BIRAKMADI.

Liderlerin acı kardeşliği
16px
24px
28.06.2006 00:00Güncelleme: 27.10.2023 21:35
ABONE OLgoogle

Muhalefetin AKP'ye karşı ittifak arayışına katılmayan Ağar, Erdoğan'ın ağabeyinin cenaze törenine de muhalefetten katılan tek lider oldu. Ağar, kızının ölümünü hatırlattı, "O da bizi yalnız bırakmamıştı" dedi.

Ankara'da AKP'ye karşı cephe oluşturma amacıyla "sağ'lı ve sol'lu ittifak" görüşmeleri sürerken, hedefteki isim Başbakan Tayyip Erdoğan ile ittifakın dışında olduğunu ilan eden DYP lideri Mehmet Ağar acıyı paylaştılar. Ağar, 1997'de genç yaşta ölüme yenik düşen kızı Yasemin'in cenaze törenine katılan Erdoğan'ı, ağabeyinin Rize'deki cenaze töreninde yalnız bırakmadı. Tabutu Erdoğan'la birlikte omuzlayan, defin törenine katılan Ağar, daha sonra şu açıklamayı yaptı: "Siyaset ayrı, insanlık ilişkileri ayrı. Türk geleneklerine göre, insanların acılı gününde yanında olmak, acılarını paylaşmak gerekir. Bunlar Türk toplumunu bir arada tutan geleneklerdir. Biz de insani görevimizi yerine getirdik, acısını paylaştık. Millet de böyle acılı bir günde bizi orada görmekten memnun oldu. Kendisi de bizim acılı günümüzde bizim yanımızda olmuştu." Ağar'ın kızı Yasemin, henüz 18 yaşındayken, beyin tümörü nedeniyle yaşamını yitirmişti. Yasemin için Fatih Camizi'nde düzenlenen cenaze törenine, o dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Erdoğan da katılmıştı.

TEŞEKKÜRLER
Erdoğan da, mezarlıkta Kuran okunduktan sonra taziyeleri kabul ederken, Ağar'a teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Cenazeye katılan ve çelenk gösteren herkese teşekkür eden Erdoğan, şöyle dedi: "Vakti geldiğinde şüphesiz ki sahibi olan Yüce Allah emanetini alacaktır. Biz buna inananlardanız ve ağabeyim de emaneti sahibine teslim etmiştir. Hepimiz oraya döneceğiz. Tabii bütün temennimiz imtihanı başarıyla verenlerden olmaktır."

Törende tek lider Ağar

Cenaze namazına muhalefet partilerinden katılan tek lider DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar Erdoğan, 1997de Ağarın kızının tabutuna omuz vermişti.

oldu. Bakanlar, AKP milletvekilleri, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİM Başkanı Oğuz Satıcı, MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat, işadamı Zeynel Abidin Erdem, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Fenerbahçe Kulübü 2. Başkanı Nihat Özdemir, Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, türkücü Davut Güloğlu, Erdoğan'ın dünürü Sadık Albayrak, belediye başkanları, Rize ve çevre illerin vali ve emniyet müdürlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Erdoğan'la saf tutan, tabutu birlikte omuzlayan Ağar, defin törenine de katıldı.

Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde