Koçbank'a 650 milyon dolar

Koçbank'a 650 milyon dolar

30 FİNANSAL KURULUŞUN KATILIMI İLE KOÇBANK'A 650 MİLYON DOLARLIK KREDİ..

Koçbank'a 650 milyon dolar
16px
24px
30.08.2006 23:00
ABONE OLgoogle

Koç Finansal Hizmetlerden yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen 30 finansal kuruluşunun katılımı ile sağlanan ve ihracatın finansmanında kullandırılacak kredinin vadesi 1 yıl, toplam faiz maliyeti ise libor artı 52,5 baz puan oldu.

Koç Finansal Hizmetler Üst Yöneticisi (CEO) Kemal Kaya, yaptığı açıklamada, Yapı Kredi ile birleşme sürecinde olan Koçbank'ın, yüksek bir tutarı böyle düşük bir maliyetle almasının, uluslararası piyasaların her 2 bankaya ve birleşme sürecine olan güvenini teyit ettiğini belirtti. Kaya, entegrasyon sürecinde bütünleşen en önemli değerlerin başında güvenilirlik ve itibarın geldiğini kaydederek, hedeflerinin finansal toplamların ötesinde bir güç oluşturmak olduğunu vurguladı. Kemal Kaya, sendikasyon miktarı ile ilgili uluslararası bankalardan gelen talebin daha yüksek olduğunu, ancak 650 milyon dolar ile sınırladıklarını bildirdi.

Koordinatörlüğünü Bank of Tokyo-Mitsubishinin üstlendiği sendikasyona ABN AMRO Bank N.V., Alpha Bank A.E., American Express Bank GmbH, Arab Bank plc, The Bank of Ireland, The Bank of New York, The Bank of Nova Scotia, The Bank of Tokyo-Mitsubishi, BayernLB, Burgan Bank, CALYON, Citibank N.A., CoBank, ACB, Commerzbank Aktiengesellschaft, Deutsche Bank A.G., Dresdner Bank A.G., Fortis Bank SA/NV, Goldman Sachs International Bank, ING Bank N.V., KBC Bank NV Dublin Branch, Lloyds TSB Bank plc, Mashreqbank P.S.C., Natexis Banques Populaires, Raiffeisen Zentralbank Österreich Aktiengesellschaft, The Royal Bank of Scotland, Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe Limited, Standard Chartered Bank, Unicredit Group represented by Bayerische Hypo-und Vereinsbank AG, Wachovia Bank National Association and Wells Fargo National Association katıldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde