Kemal Kılıçdaroğlu ile Mansur Yavaş Ankara'da görüştü

Kemal Kılıçdaroğlu ile Mansur Yavaş Ankara'da görüştü

CHP'nin önceki dönem genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la görüştü.

Kemal Kılıçdaroğlu ile Mansur Yavaş Ankara'da görüştü
16px
24px
25.06.2024 23:31Güncelleme: 25.06.2024 23:37
ABONE OLgoogle

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, ABB'nin Sıhhıye'deki tesisinde bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu'ndan bir saat önce tesise gelen Yavaş, Kılıçdaroğlu'nu kapıda karşıladı.

KILIÇDAROĞLU: ELBETTE OTURUP KONUŞACAĞIZ

Görüşme öncesi açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Sayın Başkan bir yemek yiyelim dedi. Yeni tanıştığımız birisi de değil. Uzun yıllardır ABB başkanlığı yapıyor. Elbette oturacağız, yemek yiyeceğiz, konuşacağız. Türkiye'nin dünya kadar sorunları var. Bölgenin dünya kadar sorunları var. Oturup konuşacağız" dedi.

YAVAŞ: ÖZEL BİR GÜNDEMİMİZ YOK

Kılıçdaroğlu ile uzun zamandır görüşmediklerini belirten Yavaş ise "Özel bir gündemimiz yok sadece Sayın Genel Başkanımızla uzun süredir görüşmemiştik. Ben bayramda kendisini aradım. Görüşemediğimizi söyledim. Burada daha önce yemek de yemiştik. Aynı yerde bir yemek ikram edeyim dedim hepsi bu" diye konuştu.

Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme 1 saat 45 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ile Yavaş, kendi araçlarıyla tesisten ayrıldı.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN İLK AÇIKLAMA: MEMNUNİYETİMİ İLETTİM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 10 Ekim Barış Derneği Dayanışma Yemeği'ne katılmak üzere geldiği Vedat Dalokay Kokteyl Salonu önünde basın mensuplarının sorularını cevapladı. 

Soru üzerine Mansur Yavaş-Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşmesini değerlendiren Özel, "CHP'de kim kimle iletişim kuruyorsa, sohbet ediyorsa bu partinin yararına bir iştir. Mansur Bey de bu akşamki yemekle ilgili bilgi verdi. Ben de memnuniyetimi ilettim, Ekrem Bey'in de açıklamasını takip ettim. Önümüzdeki haftalarda olacak bir yemek. Yemekler yenmiyorsa ve önceki genel başkanla birlikte büyükşehir belediye başkanlığı yapmış ya da görev yapmış arkadaşlar yemek yemiyorlarsa, sohbet etmiyorlarsa bunun haber değeri vardır. Yemeğin haber değerinin olması demek ki bu konularda bizim de biraz normalleşmeye ihtiyacımızın olduğunu gösteriyor. Bunları parti içi normalleşmeye dair kıymetli, önemli ve desteklediğim adımlar olarak nitelendiriyorum" ifadelerini kullandı.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde