Kalben’in uyuşturucu kullanırken çekilen gizli görüntüleri ortaya çıktı

Kalben’in uyuşturucu kullanırken çekilen gizli görüntüleri ortaya çıktı

Ünlü şarkıcı Kalben Sağdıç’a yönelik yürütülen uyuşturucu soruşturmasında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Soruşturmanın, Kalben’in yurt dışında kokain kullanırken gizlice çekilmiş bir videosunun İstanbul emniyetine gönderilerek ihbar edilmesiyle başladığı öğrenildi. 

Kalben’in uyuşturucu kullanırken çekilen gizli görüntüleri ortaya çıktı
16px
24px
17.05.2024 07:07Güncelleme: 17.05.2024 07:24
ABONE OLgoogle

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ünlü şarkıcı Kalben'in evine operasyonu düzenlenmişti. Yürütülen soruşturma doğrultusunda ikamete yapılan baskında şarkıcı Kalben Sağdıç gözaltına alındı.

Evde yapılan aramalarda ise üç parça halinde ağırlığı 15 gram gelen 'skunk' türü uyuşturucu madde ile 2 bin euro, 730 dolar ve bin 500 TL ele geçirilmişti.

Evinde yapılan aramada, oyuncak araba içerisinde uyuşturucu madde bulunan Kalben'in bir kavanozla balkondan aşağı da uyuşturucu madde attığı tespit edilmiş, şarkıcı hakkında adli kontrol ve yurtdışına çıkış yasağı verilmişti.

İÇERKEN ÇEKİLEN VİDEO EMNİYETE GÖNDERİLDİ

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre, olayla ilgili operasyonun detaylarına ortaya çıktı. Kalben'in ikametine yapılan operasyonun arkasında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yapılan bir ihbarda Kalben'in yurtdışında iken kokain isimli uyuşturucu maddeyi kullanırken gizlice çekilmiş bir videosunun gönderildiği öğrenildi.

Söz konusu ihbarda ünlü şarkıcının uyuşturucu madde satışı yaptığı iddia edilince emniyetin düğmeye bastığı belirlendi.

 

ÜNLÜ İSİMLERE UYUŞTURUCU TEMİNİ

İhbarcının emniyete gönderdiği dilekçede, 'Şarkıcı Kalben Sağdıç kullanıyor ve çevresine para karşılığı dağıtım yapıyor." şeklinde devam eden ihbarda asıl uyuşturucuyu getiren kişilerin ismini de verirken, ünlü şarkıcının yine magazin dünyasında tanınan birçok kişiye uyuşturucu madde sağladığını belirtti.

Ayrıca yurtdışından ülkeye giriş yaptığı sırada enstrümanların içerisinde ülkeye uyuşturucu madde soktuğu anlatıldı.

GİZLİ ÇEKİLEN VIDEO ŞANTAJ GETİRDİ

İhbar sonrası gözaltına alınan Kalben ise verdiği ifadesinde kokain maddesine Harbiye'de verdiği bir konserde çok yakın arkadaşının ziynet eşyalarını çalmasından dolayı üzüldüğünü, bu nedenle uyuşturucu maddeye başladığını söyledi.

Para vermeyince şantajcının videoyu emniyetle paylaşıp şantajın boyutunu artırdığını söyleyen Kalben içici olduğunu belirtti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının olaya ilişkin yürüttüğü soruşturma devam ediyor.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde