Jolly Tur, Antalya'da 55 oteli kapattı

Jolly Tur, Antalya'da 55 oteli kapattı

Rus firmalarnın Antalya'da otellere yönelmesi üzerine Jolly Tur, 55 oteli şimdiden kapattı...

Jolly Tur, Antalya'da 55 oteli kapattı
16px
24px
17.03.2008 14:36
ABONE OLgoogle

2007'de 115 milyon YTL ciro ve 210 bin müşteri ile kapatan Jolly Tur, 2008 için bir çok yenilikler getiriyor. 2008'de 145 milyon YTL ciro ve 260 bin müşteri hedefleyen Jolly, Antalya'da 55 tane otelin tek yetkili tur operatörü oldu.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve Genel Müdür Figen Erkan, yeni çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla S-Mall'de basın toplantısı düzenledi. Bu sene Rusya ve Avrupa pazarından Türkiye'ye yoğun ilgi olduğunu söyleyen Mete Vardar, yerli turistleri erken rezervasyon yaptırması konusunda uyardı.

Vardar, geçen yıl Nisan ayında otel rezervasyonunu yaptıran bir kişiye göre son dakikada tatil kararı alanların yüzde 50'ye varan oranlarda fiyat farkı ödediğine dikkat çekti.

Türkiye'de geçen yıl yaklaşık 200- 250 bin kişinin erken rezervasyon avantajından yararlandığını belirten Vardar, Jolly Tur'un 2007 satışlarının yüzde 30'unun erken rezervasyonlardan oluştuğunun da altını çizdi.

Figen Erkan da kurum olarak birçok yenilik yaptıklarını, cepten verdikleri mobil hizmetlerden sonra internetten dünyadaki 65 bin otele rezervasyon için yeni bir sistem kurduklarını anlattı. Rusların Antalya'daki otellere yoğun ilgi göstermeleri nedeniyle kendilerininde 55 otelle özel anlaşma yaparak iç turizm için ayrılan yataklarını kapattıklarını belirten Erkan, "Bu sene turizmde büyük bir patlama bekleniyor. Son dakika da rezervasyon yaptırmak isteyenler yer bulamayacak. Geçen sene bu yaşandı. Biz de müşterilerimizi mağdur etmemek için Antalya'daki 380 otelden 55'i otelle özel anlaşmalar yaptık. Bu otellerin yataklarını sadece biz satacağız" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde