İtalya'da kebap satışı pizzanın tahtını sallıyor

İtalya'da kebap satışı pizzanın tahtını sallıyor

Başkent Roma'da kebap satışı, domuz etinden yapılan geleneksel yemek "porchetta"yı geçti.

İtalya'da kebap satışı pizzanın tahtını sallıyor
16px
24px
23.10.2008 08:28
ABONE OLgoogle

İtalyan Küçük Esnaflar Derneği'nin yaptığı bir araştırmaya göre; başkent Roma'da kebap satışı, domuz etinden yapılan geleneksel yemek "porchetta"yı geçti.

Hatta ülkenin sembolü pizza satışlarıyla da başa baş hale geldi. Domuz etinden yapılan, içine sarımsak ile biberiye konularak rostosu yapılan "porchetta", İtalyanların zaman darlığı nedeniyle çokça tükettiği hazır yiyeceklerin başında geliyor. Ancak son dönemde kebap, İtalyanların en çok tercih ettiği gıda maddesi haline geldi. Sabah gazetesinin haberine göre, 2004-2008 yılları arasında, Roma'da bulunan 705 dilim pizza dükkânından 204'ü yabancıların eline geçti. Bunların yüzde 60'ında ise kebap satılmaya başlandı.

HEDEF TURİSTİK YERLER
İnternette kendi reklamlarını da yapan kebapçılar, Roma'nın turistik merkezlerinde yayılıyor. Cuma günleri Roma Camisi önünde sıralanan kebapçıların, "porchetta" gibi pizzayı da her an tahtından edebileceği belirtiliyor. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde