İşte Polat'ın 38 metrelik yatı

İşte Polat'ın 38 metrelik yatı

G.Saray Başkanı Adnan Polat'ın Bodrum'da yaptırdığı 38 metrelik lüks yat denize indirildi

İşte Polat'ın 38 metrelik yatı
16px
24px
30.06.2008 00:42
ABONE OLgoogle

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın Bodrum'da yaptırdığı lüks yat denize indirildi.

Yatın üretimini yapan Kobra firmasının sahibi Samim Baki, yaklaşık 2 yılda üretilen 38 metre uzunluğunda ve 9 metre genişliğindeki lüks yatın, yakıtı sürekli filtre eden seperatör sistemine sahip olduğunu belirterek, "Yatta toplam 50 tonluk yakıt kapasitesi bulunuyor. Günde 12 ton su üretebilen 2 adet su yapıcı ve 4 ton kullanma suyu tankı bulunan mega yat, Atlantik Okyanusu'nu, aktarma yaparak geçebilme yeteneğine sahip" dedi.

Lüks yatın uluslararası ölçütlere göre üretildiğini anlatan Baki, teknenin, üst düzey güvenlik ekipmanlarının yanısıra bünyesel korumalarla da donatıldığını söyledi.

Yatın yapıldığı Kobra tersanesinin işletme müdürü Ertuğrul Kara da, "Bu çalışmayla Türkiye'deki yatçılık sektörünün uluslararası açılımını amaçlıyoruz. Güney Fransa, İtalya kıyıları ve bütün Akdeniz'de mavi yolculuk üst düzeyde yapılıyor. Bizim amacımız, bu tür tekneler yaparak, hem bu ülkelerle rekabet içinde olabilmek, hem de sektörde kaliteyi artırmak. Bodrum'u insanlar guletlerle tanıyor. Bu çalışmayla mega yat sektöründe de varolduğumuzu ispat edeceğiz. Bu anlamda Adnan Polat'a teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından lüks yat, kızaklar yardımıyla denize indirildi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde