İngiltere'den Türkiye'deki turistlerine uyarı

İngiltere'den Türkiye'deki turistlerine uyarı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki İngiliz turistleri uyardı.

İngiltere'den Türkiye'deki turistlerine uyarı
16px
24px
18.05.2024 21:36Güncelleme: 18.05.2024 21:47
ABONE OLgoogle

Bahar ve yaz aylarının başlangıcıyla İngiliz turistler Türkiye'ye akın etti. 

Türkiye'deki İngiliz turistler, İngiliz Dışişleri Bakanlığı tarafından bazı popüler tatil eylemlerine katılmaları konusunda uyarıldı.

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı şu uyarıda bulundu:

"Ekstrem bir spor yapıyorsanız, yeterli güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığını kontrol edin. İngiliz vatandaşları ekstrem sporlar yaparken yaralanmış veya ölmüştür. Yalnızca saygın operatörleri kullanın. İşleminizden önce size tam talimatlar ve eğitim verildiğinden emin olun. Seyahat sigortanızın yaptığınız tüm aktiviteleri kapsadığından emin olun"

Dışişleri Bakanlığı ayrıca cip safarileri, dörtlü bisiklet ve mopedler konusunda da uyarıda bulunarak şunları söyledi:

"Jeep safarileri tehlikeli olabilir, 2023'te çok sayıda kaza rapor edildi. Bu tür faaliyetlerin sigortanız kapsamında olup olmadığını her zaman kontrol edin. ATV'yi karşılamak için özel seyahat sigortasına ihtiyacınız var. Kiralama şirketi tarafından satılan sigorta genellikle yalnızca üçüncü şahıs sigortası sağlar. Kiralık araca verilen herhangi bir hasar için muhtemelen sizden ücret alınacaktır ve ödemezseniz tutuklanmayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer bir moped kiralıyorsanız, en az A1 kategorisi olan 'hafif motosiklet' geçerli bir sürücü belgesine sahip olmanız gerekir. Aracın iyi durumda olduğundan emin olun. Sürücüler ve yolcular kask takmak zorundadır. Bunu yapmamak sigortanızı geçersiz kılabilir. Polis Seni durdurursan sana ceza kesip ehliyetini alırlar"

Bakanlık aynı zamanda bazı su sporlarına karşı uyarıda bulundu ve İngilizleri güvenlik demoları istemeye ve evrakların yasal ve güncel olduğundan emin olmaya teşvik etti.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde