İlk kez PD duyurmuştu: Zeren Group'un Karadağ’da bankacılık faaliyetinde resmi süreç başladı

İlk kez PD duyurmuştu: Zeren Group'un Karadağ’da bankacılık faaliyetinde resmi süreç başladı

Patronlar Dünyası’nın geçen yıl ilk kez duyurduğu Türk şirketin Karadağ’da bankacılık faaliyetinde resmi süreç başladı. Zeren Group, ülkedeki ikinci Türk bankasını kurmak için resmi başvuruyu yaptı.

İlk kez PD duyurmuştu: Zeren Group'un Karadağ’da bankacılık faaliyetinde resmi süreç başladı
16px
24px
11.04.2024 19:00
ABONE OLgoogle

Gökmen Mert KURAL 

Son dönemin en fazla konuşulan şirketlerinden Zeren Group, Karadağ’da banka kurmak için lisans başvurusunda bulundu. Patronlar Dünyası’nın geçen yıl Aralık ayında ilk kez duyurduğu haberde, Türk şirketin Karadağ ile bankacılık konusunda olan yakın temasının resmileşme süreci başladı. Zeren Group, 15 Mart'ta Karadağ Merkez Bankası’na (CBCG) başvuru iletildi. Karar için de 6 aylık süre tanındı. Zeren Grubu, Aralık ayında merkez bankası başkanı Irena Radoviç ile yaptığı toplantı sonrasında Karadağ'da banka açma planlarını duyurmuştu.

TÜRK SERMAYELİ İKİNCİ BANKA OLACAK

Türk şirkete onay verildiği takdirde ülkedeki banka sayısı 12 olacak. Türk sermayeli banka sayısı da ikiye ulaşacak. Karadağ’da Ziraat Bankası faaliyet gösterirken, ikinci adım da Zeren’den gelmiş olacak. Zeren Group'un Karadağ'da halihazırda üç şirketi bulunuyor. Zeren Grup ilk adımı Temmuz 2020'de atarken, kısa süre sonra otomobil bayiliği Zeren Motors ve restoran markası Zeren Food kuruldu.

Şirketin web sitesine göre, 1973 yılında kurulan Zeren Grubu'nun altı ülkede sekiz ofisi bulunuyor ve stratejik olarak uluslararası pazarlardaki ve girişimlerdeki yatırımlarını genişletmeye odaklanıyor.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde