İlk günden yok satan iPhone 3G bozuk çıktı

İlk günden yok satan iPhone 3G bozuk çıktı

Birçok ülkede ilk günden tükenen Apple'ın merakla beklenen yeni ürünü iPhone bozuk çıktı.

İlk günden yok satan iPhone 3G bozuk çıktı
16px
24px
13.07.2008 11:20
ABONE OLgoogle

Cuma günü satışa çıkan ve birçok ülkede ilk günden tükenen Apple'ın merakla beklenen yeni ürünü iPhone bozuk çıktı.

Orijinal modeli 6 milyon satan ve meraklılarının büyük umutlarla beklediği iPhone 3G'nin satışa çıktığı cuma günü New York Fifth Avenue'deki Apple mağazasının önünde saat sabah 5'ten itibaren kuyruk oldu. Ancak, sabahın ilk saatlerinde yeni iPhone'larına kavuşanların mutlulukları uzun sürmedi. Telefonlarını etkinleştirmek isteyen kullanıcılar iTunes'daki kesinti nedeniyle zorluk yaşadılar. Telefonunu etkinleştirilmesinin 3 saat sürdüğünü belirtildi.

1 MİLYON TELEFON SATIŞTA

Öte yandan, müşterilerin karşılaştığı bir diğer sorun da e-mail ve bilgi sağlayıcısı Mobile&Me'deki problemler oldu. Aynı sistem sorunu cuma günü iPhone'un piyasaya çıkarıldığı 22 ülkede ve eski iPhone'u ile iPhone Touch'ının yazılımını değiştirmek isteyen müşterilerde de görüldü. Apple'ın Amerika'daki dağıtıcısı AT&T tüm bunların suçlusunun Apple olduğunu belirtirken; daha o gün 1 milyon telefonu dünya piyasasına süren markanın dünya çapında bir sorunla yüz yüze olduğunu söyledi. Türkiye'ye Vodafone tarafından getirileceği açıklanan iPhone, pek çok ülkede daha şimdiden tükenmiş durumda. Bazı meraklılar dün geceyi mağaza dışında kamp yaparak geçirdi.

Star

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde