İki hisseye kredili işlem yasağı geldi

İki hisseye kredili işlem yasağı geldi

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Burçelik Vana Sanayi ve Ticaret ve İhlas Haber Ajansı olmak üzere olmak üzere iki hissenin paylarına 28 Haziran tarihine kadar açığa kredili işlem yasağı geldi.

İki hisseye kredili işlem yasağı geldi
16px
24px
28.05.2024 22:11Güncelleme: 28.05.2024 22:13
ABONE OLgoogle

Borsa İstanbul, iki hissenin paylarına kredili işlem önlemi aldığın duyurdu.

Borsa İstanbul'dan yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu'nu (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Burçelik Vana Sanayi ve Ticaret ve İhlas Haber Ajansı olmak üzere iki hissenin paylarına 28 tarihine kadar açığa kredili işlem yasağı geldi.

Açıklamada, "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BURVA.E ve IHAAS.E payları 29/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir" denildi.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde