Hükümet, TRT adayını belirledi

Hükümet, TRT adayını belirledi

Bakanlar Kurulu, TRT Genel Müdürlüğü için belirlediği ismi Köşk'e sundu. TRT Genel Müdürlüğüne sunulan isim...

Hükümet, TRT adayını belirledi
16px
24px
14.11.2006 15:10
ABONE OLgoogle

TRT Genel Müdürlüğüne, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ruhi Özbilgiç"in atanmasına ilişkin kararnamenin Çankaya Köşkü"ne gönderildiği öğrenildi.
      Edinilen bilgilere göre, TRT Genel Müdürlüğüne, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ruhi Özbilgiç"in atanmasına ilişkin kararname için bakanların imzaları tamamlandı.
      Kararnamenin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer"in onayına sunulmak üzere Başbakanlık"tan Cumhurbaşkanlığı"na gönderildiği bildirildi.
     
     KARARNAME 10 GÜNDÜR KÖŞKTE...

      RTÜK TRT Genel Müdürlüğü için Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Tahsin Aktı ile Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ruhi Özbilgiç"i aday olarak göstermişti. Bakanlar Kurulu ise bu isimlerden Ruhi Özbilgiç"in ismini Köşk"e gönderdi.
      Özbilgiç"in kararnamesinin yaklaşık 10 gündür Köşk"te beklediği öğrenildi.
      Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce TRT Genel Müdürlüğü için aday gösterilen İbrahim Şahin ismini iki kere veto etmişti. TRT Genel Müdürlüğü"nü Ali Güney halen vekaleten yürütüyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde