'Her şey diğer yarısıyla varolur!' dedi başardı

'Her şey diğer yarısıyla varolur!' dedi başardı

Şık, modern ve zarif tasarımlarıyla takı anlayışına farklı bir yorum getiren Assos; yarattığı alyans konseptiyle kuyumculuk sektörüne farklı bir soluk getirdi.

'Her şey diğer yarısıyla varolur!' dedi başardı
16px
24px
15.01.2007 11:02
ABONE OLgoogle

Masumiyet ve romantizmi bir araya getiren şık, modern ve zarif tasarımlarıyla takı anlayışına farklı bir yorum getiren Assos; yarattığı alyans konseptiyle kuyumculuk sektörüne farklı bir soluk getirdi. Biz de Assos"un Genel Müdürü Mustafa Kemal Çeçen"le hem Assos"u hem de yeni ürünleri MW serisini konuştuk…

MW alyans konsepti çıkış öyküsünü, tasarımların ana fikrini kısacası,  MW konseptini bize anlatır mısınız?

 

MW alyans konsepti M ve W harflerinden yola çıkarak hazırladığımız bir konsept.M ve W Man ve Woman kelimelerinin baş harfleri. Hem birbirinin aynı hem de birbirinin zıttı olan bu iki harf aynı zamanda birbirini tamamlayan harfler. Harfler yapısal olarak da birbirinin içine girebiliyor. M ve W harfleri birbirinin yansıması gibi. Logomuzda da zaten bu yansımayı vurguladık. Kadın erkeğin, erkek kadının yansımasıdır. Konsept, altındaki alyanslarda birbirini tamamlıyor. Tek başına bir anlam ifade etmeyen bu alyanslar ancak bir çift olarak aldığınızda bir temayı anlatıyor. Tasarımlar da bu fikirden yola çıkarak hazırlandı.

 

MW alyans, hedef kitlenizi tanımlar mısınız?

 

MW alyans kullanıcılarını;  keskin hatlarla çizmiş ya da belli bir profile oturtmuş değiliz. Bizim için aslolan “tamamlanmak” teması. Bu ruhu ilişkisinde hisseden herkes bizim hedef kitlemiz.

 

Çiftler birbirlerini tamamladıklarına inandıkları ruh eşlerini bulduklarında MW alyanslarla bu tutkularını sembolize etmiş olacaklar. Kaldı ki MW alyanslar kullanıcısıyla buluştuğu andan beri, yeni evlenecek çiftlerin yanı sıra, uzun yıllardır evli olan çiftlerin de tercih ettiği bir konsept. Evli ve çocuklu çifler özellikle LoveWords(aşk harfleri)modelimizi çok beğeniyorlar.

 

Kendi isimlerinin ve çocuklarının isimlerinin baş harfleri ile hazırlatarak, sadece kendilerine özel bir alyans kullanmanın ayrıcalığını yaşıyorlar. Ayrıca MW alyanslar ilişkileri evlilik boyutunda olmayan çiftler tarafından da tercih ediliyor. İşte bunlar tam olmasını istediğimiz gelişmeler.

 

 

Bu konseptle neyi hedefliyorsunuz; Assos markasının değişen ve yükselen imajında MW konseptin katkısı ne olacaktır?

 

ASSOS, bir dünya markası olma hedefindedir. Marka vizyonumuz doğrultusunda oluşturduğumuz MW; elbette ki hedeflerimize giden yolda oldukça iddialı ve başarılı olacağına inandığımız bir konsepttir. Başarılı projeler, insanların algısında marka değerinizi arttırır. Sürekli başarılı projelere imza atmak marka imajınızı keskin çizgilerle belirler. Assos markası daima,  oluşturduğu ve oluşturacağı konsept ve projelerle hedeflediği vizyon doğrultusunda hareket edecektir.

 

 MW konsepti bize kısaca, tek bir cümle ile özetlerseniz, nasıl anlatırsınız?

 

 “ Evrende ki her şey, kendi zıddıyla vardır ve kendi yarısıyla var olur! ”

 

Röportajın tamamını okumak için tıklayın

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde