Hava-İş grevden vazgeçti

Hava-İş grevden vazgeçti

Hava-İş Sendikası, THY yönetimi ve sendika yetkilileri ile yapılan görüşmelerin ardından ''bir gün kendilerini uçuşa elverişli hissetmeme haklarını'' kullanmayacaklarını bildirdi.

Hava-İş grevden vazgeçti
16px
24px
20.08.2006 11:17
ABONE OLgoogle

Hava - İş Sendikası dün yazılı bir açıklama yaparak, bir günlük iş durdurma kararından vazgeçildiğini açıkladı. Sendikadan yapılan açıklamada, 'THY yönetimi ve sendikamız yetkilileri ile dün yapılan görüşmede, sorunların temel yaklaşımlardan değil, uygulama eksikliklerinden kaynaklandığı, bu uygulama eksikliklerinin de ortadan kaldırılacağının dün akşam personele yazılı olarak duyurulması üzerine ortadan kalkmıştır' dendi.

İYİ YETİŞMİŞ PERSONEL

Açıklamada ayrıca 'uçuş güvenliği ve yorgunluk arasında bilimsel bir ilişki olduğunu, bu nedenle uçucu ekiplerin uçuş görev süre ve dinlenme sürelerine uluslararası standartlar ve bilimsel kriterler gözetilerek sınırlamalar getirilmesi talebinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceği' dile getirildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde