Güney'deki otellerde el değiştirme süreci başladı

Güney'deki otellerde el değiştirme süreci başladı

DYP Teşkilat Başkanı Yavuz, WOW tarafından işletilen Beach Club'u Deniz Turizm'e satınca, WOW da kendi otellerinin peşine düştü.

Güney'deki otellerde el değiştirme süreci başladı
16px
24px
13.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Bu yıl zor bir sezon geçiren turistik işletmelerde yeni dönem hazırlıkları başladı bile. İlk hareketlenme ise MNG Holding'in patronu Mehmet Nazif Günal'a ait WOW (World of Wonders) tarafından işletilen beş otelden biri olan Bodrum'daki Beach Club'ta oldu. Söz konusu oteli Günal, DYP Teşkilat Başkanı Mümtaz Yavuz'dan 5 yıllığına kiralamıştı. Mümtaz Yavuz'un bu yıl sezon bitmeden söz konusu oteli Deniz Turizm adlı şirkete sattığı öğrenildi. Mümtaz Yavuz ve WOW yetkilileri satış işlemini doğrularken yeni sezonda Beacc Club'ın WOW zinciri içinde yer almayacağı ifade edildi.

ESKİLER DÖNÜYOR
Böylece MNG'nin biri Uludaş'da olmak üzere işlettiği otel sayısı dörde inmiş olacak. Bu satış sık sık MNG'nin turizm sektöründen çekileceği yönündeki dedikoduları artırsa da edinilen bilgiyegöre tam tersine bir gelişme söz konusu. Türkiye'yi her şey dahil sistemi ile tanıştıran isim olarak bilinen Magic Life'lerin eski patronu Cem Kınay'ın kardeşi Cenk Kınay ile MNG arasında da bir değiş tokuş olacağı konuşuluyor. Geçen yıl One Hotel olarak Türkiye'de turizme soyunan Cenk Kınay, MNG'nin Kiriş'teki World Palace ile Kiriş Resort'unu kiralamıştı. Kiralamanın bir yıllığına yapıldığı ve MNG'nin söz konusu otellerin işletmesini tekrar geri alacağı ifade ediliyor. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz One Hotels'in patronu Cenk Kınay ise şimdilik kesinleşmiş bir şey olmadığını kaydediyor. Kınay, "Henüz sezon bitmedi. Şu an için öyle bir şey yok. Ama bir hafta sonra, bir ay sonra ne olur bilemem" dedi.

Kayakapı'ya UNESCO'dan destek

CENK Kınay'ın WOW'dan kiraladığı otelleri geri vereceği, bu sırada başka oteller için görüşmeler yaptığı konuşulurken, ağabeyi Cem Kınay ve ortağı Oğuz Serim'in kurduğu O Property Collection şirketi tarafından yürütülen ve Türkiye'nin kültür turizmi alanında en büyük projesi olarak değerlendirilen "Kayakapı Kültürel ve Doğal Çevre Koruma ve Canlandırma Projesi" çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. eçtiğimiz hafta Türkiye ziyareti sırasında UNESCO Dünya Miras Merkezi Direktörü Francesco Bandarin, Kapadokya Bölgesi'ni ve Kayakapı proje alanını ziyaret ederek O Property Collection'nın projesi hakkında bilgi aldı. UNESCO Direktörü, Kayakapı' nın dünyada özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük yatırım olduğunu söyledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde