'Güle güle cesur Türkler'

'Güle güle cesur Türkler'

Almanya'nın Türkiye'yi 3-2 yenerek finale yükselmesi Alman basınında nasıl yer aldı?

'Güle güle cesur Türkler'
16px
24px
26.06.2008 14:54
ABONE OLgoogle

Almanya'nın Türkiye'yi 3-2 yenerek finale yükselmesi Alman basınında "Final" kelimesiyle başlıklara taşındı.

Berliner Morgenpost'da, Almanya'nın başkenti Berlin'deki tarihi Brandenburger Tor (Brandenburg kapısı) önünden uzanan "17. Juni" (17 Haziran) caddesinde kurulan "taraftar alanında" maçı Türk ve Alman taraftarların birlikte izlediği, Türk taraftarların mağlubiyete rağmen Almanlarla birlikte kutladıkları kaydedildi.

Berliner Kurier gazetesi birinci sayfasında "Almanya finalde - Güle güle cesur Türkler" başlığına yer verdi. Gazetenin iç sayfalarında da " Titremeli maç" başlığıyla verilen haberde, Berlin'deki "taraftar alanında" toplanan yaklaşık 500 bin kişinin sürekli bir şekilde heyecanlanarak dua ettiği belirtildi.

Gazetenin spor sayfasında da Almanya'nın finale yükselmesi "Önce uyuşuk, daha sonra Lahm" başlığıyla verildi. Burada "uyuşuk" anlamına gelen "lahm" kelimesi kullanıldı.

Öte yandan, Berlin'de görevli çok sayıda Alman gazeteci, Türkiye'nin Almanya'dan daha üstün oynadığını savundu. Gazeteciler genel olarak, "Türkiye çok iyi oynadı, Almanya kazanmayı hak etmedi" şeklinde görüş belirttiler. 
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde