Eski OpenAI çalışanlarının kurduğu Anthropic, yeni yapay zeka modeli 'Claude 3.5 Sonnet'i tanıttı

Eski OpenAI çalışanlarının kurduğu Anthropic, yeni yapay zeka modeli 'Claude 3.5 Sonnet'i tanıttı

ABD merkezli yapay zeka şirketi Anthropic, şimdiye kadarki en hızlı yapay zeka modeli olan "Claude 3.5 Sonnet"i duyurdu.

Eski OpenAI çalışanlarının kurduğu Anthropic, yeni yapay zeka modeli 'Claude 3.5 Sonnet'i tanıttı
16px
24px
20.06.2024 20:17Güncelleme: 20.06.2024 20:21
ABONE OLgoogle

Anthropic'ten yapılan açıklamada, "Claude 3.5 Sonnet"in "Claude 3.5" model ailesinin ilk sürümü olduğu belirtildi.

'ENDÜSTRİNİN ÇITASINI YÜKSELTTİ'

Açıklamada, "Claude 3.5 Sonnet"in zeka konusunda endüstri çıtasını yükselttiği ve şirketin önceki modelleri ile rakip modellerden daha iyi performans gösterdiği aktarıldı.

BAĞIMSIZ OLARAK KOD YAZIP DÜZENLEYEBİLİYOR

Söz konusu modelin ince ayrıntıları, mizahı ve karmaşık talimatları kavramada belirgin bir gelişme gösterdiği belirtilen açıklamada, yüksek kaliteli içerik yazma konusunda da "olağanüstü" olduğu kaydedildi. Ayrıca, talimat verilmesi ve ilgili araçlar sağlanması halinde, "Claude 3.5 Sonnet"in bağımsız olarak kod yazabileceği ve düzenleyebileceği belirtildi.

Açıklamada, "Claude 3.5 Sonnet"in şirketin önceki yapay zeka modeli "Claude 3 Opus"un iki katı hızında çalıştığı bildirildi.

İKİ YENİ VERSİYON YOLDA

Anthropic'in amacının birkaç ayda bir zeka, hız ve maliyet arasındaki dengeyi önemli ölçüde iyileştirmek olduğu vurgulanan açıklamada, "Claude 3.5" model ailesini tamamlamak için bu yılın sonlarında "Claude 3.5 Haiku" ve "Claude 3.5 Opus"un piyasaya sürüleceğinin bilgisi verildi.

Yapay zeka şirketi Anthropic, "Claude 3" model ailesini mart ayında duyurmuştu.

ESKİ OPENAI ÇALIŞANLARI KURMUŞTU

Eski OpenAI çalışanları tarafından kurulan Anthropic, Amazon ve Google tarafından destekleniyor. Şirketin geçen yıl beş farklı finansman anlaşmasıyla toplamda 7,3 milyar dolar topladığı belirtiliyor.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde