Erdoğan'ı kızdıran aşk ve boşanma

Erdoğan'ı kızdıran aşk ve boşanma

8 torun sahibi AKP'li vekil eşinden boşandı. Aşk yaşadığı sekreterle evleniyor

Erdoğan'ı kızdıran aşk ve boşanma
16px
24px
28.10.2008 09:56
ABONE OLgoogle

38 yıllık eşinden geçen hafta boşanan AKP'li Recep Koral, danışmanıyla evlilik hazırlığında... Habertürk'ün haberine göre, Başbakan Erdoğan'ın vazgeçirmeye çalıştığı Koral evlenmekte kararlı

Milli Görüş akımından gelen AKP İstanbul Milletvekili Recep Koral'ın 38 yıllık eşinden boşandığı iddia edildi. Koral'ın üç yıldır birlikte yaşadığı TBMM'deki danışmanı Hatice İlhan Yıldırım'la evlenmeye hazırlandığı belirtildi.
Habertürk'e göre, iki dönem üst üste İstanbul Gaziosmanpaşa'da belediye başkanlığı yapan ve AKP'nin kuruluşunda yer alarak 2002 seçimlerinde TBMM'ye giren Koral, eşi Zeynep Koral'dan geçen pazartesi tek celsede boşandı. Seçimlerden bir ay sonra Yıldırım'ı TBMM'de danışman kadrosuna yerleştiren Koral'ın (60), boşandığı eşi Zeynep Koral'a iki daire verdiği ve ayda 4 bin YTL nafaka ödeyeceği öğrenildi. 

Erdoğan çifti aradı
Habertürk'ün haberine göre 7 çocuk babası Koral, boşanma işleminin basına yansımaması endişesiyle ikamet ettiği Gaziosmanpaşa ilçesi yerine Küçükçekmece Adliyesi'ni tercih etti. 20 Ekim 2008'de gerçekleşen boşanmanın basına sızmaması için büyük çaba sarf eden Koral'ın bu ani kararı özellikle AKP çevrelerinde büyük yankı uyandırdı.

Koral'ın boşanma kararını duyan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın durumun düzelmesi için devreye girdiği, ancak Koral'ın geri adım atmadığı belirtildi. Habertürk'ün iddiasına göre, Koral'ı arayan Erdoğan, “Bu sana hiç yakışmadı. Karar senin ama bundan sonra senin bu partinin çatısı altında siyaset yapman çok zor” diyerek sert bir tepki gösterdi. Emine Erdoğan da Zeynep Koral'ı arayarak üzüntülerini bildirdi.

Üç yıldan beri birlikte olduğu iddia edilen Hatice İlhan Yıldırım'la evlenme hazırlığında olan Koral'ın “Yaşım gelmiş 60'a. Bundan sonra siyasette fazlası olamaz. O nedenle kararımı verdim artık kendim için yaşayacağım. Bu ikinci baharı yaşamama kimse engel olamaz” diyerek eleştirileri görmezden geldiği öne sürüldü.

 Gül'ün yanağını okşamıştı
Siyasete, kapatılan RP'den giren Koral, AKP içindeki Milli Görüşçü isimlerden biri olarak biliniyor. Koral, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçildikten hemen sonra verdiği resepsiyonda Gül'ün yanağını okşayan görüntüsüyle de gündeme gelmişti. Koral'ın üslubu Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde alışılmamış bir görüntü yaratmış ve kamuoyu, “Bir Cumhurbaşkanı'nın yanağı okşanır mı?” konusunu tartışmaya açmıştı. Koral, “Milletin verdiği mesajın ve sevginin bir yansımasıydı. Küçük çocuklar sürekli, 'Abdullah Amca'nın yanağını sıkar mısın?' diye söylüyorlardı. İçimden geldi ve öyle davrandım” demişti

 Varan vakası
AKP'de iki yıl önce de eski Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan, 17 yıllık eşi Nuriye Varan'dan boşanmış, TBMM'de sekreterlik yapan Nesrin Varan'la evlenmişti. Sabri Varan ile Nesrin Varan'ın Dikmen Vadisi'nde ev tuttukları ve iki yıl beraber yaşadıkları ortaya çıkmıştı. Erdoğan, Varan'ı 22 Temmuz 2007'deki milletvekili seçiminde yeniden aday göstermemişti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde