Erdoğan'dan Rumeli oyunu

Erdoğan'dan Rumeli oyunu

Başbakan Erdoğan, Rumeli Şenliği'nde halk oyunları ekibiyle birlikte oynadı

Erdoğan'dan Rumeli oyunu
16px
24px
15.06.2008 21:26
ABONE OLgoogle
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Buca'da katıldığı 1. Uluslararası Rumeli Şenliği'nde, halk oyunları ekibi ile birlikte Rumeli Oyunu oynadı.

Başbakan Erdoğan, İzmir'deki son programı için eşi Emine Erdoğan ile beraberindeki heyetle birlikte Buca ilçesinde bulunan Kaynaklar Gölet Alanı'na geldi. Buca Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Rumeli Şenliği'ne katılan Erdoğan, belediye tarafından yaptırılan üç ayrı tesisi de burada hizmete soktu.

Törende konuşan Erdoğan, Balkanlar ve Rumeli'ndeki çeşitli ülkelerden İzmir'e gelen soydaşlarımıza hoşgeldiniz diye seslendi. Erdoğan, "Balkanlar'dan, Rumeli'den getirdiğiniz selamı aldık, lütfen sizde oralara döndüğünüzde bizim selamlarımızı iletin" dedi. Erdoğan daha sonra, Buca Belediyesi tarafından yaptırılan, Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi, Geçici Barınma Merkezi ile Engelliler Parkı'nın açılışını yaptı. Konuşmaların ardından Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy ve İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Rifat Sait, Başbakan Erdoğan'a birer plaket sundu.

Başbakan Erdoğan daha sonra, organizasyon komitesi üyelerinin ısrarıyla Arnavutluk'tan gelen halk oyunları ekibi ve bazı bakanlarla birlikte Rumeli oyunlarına eşlik etti. Erdoğan, daha sonra buradan ayrılarak Adnan Menderes Havalimanı'na geçti. Erdoğan, özel "ANA" uçağıyla saat 20.45'te Ankara'ya hareket etti. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sağlık Bakanı Recep Akdağ da İzmir'den ayrıldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde