Erdoğan'a Zapsu sorusu

Erdoğan'a Zapsu sorusu

CHP'Lİ VEKİL, BAŞBAKAN ERDOĞAN'A ZAPSU'NUN NEREDEN MAAŞ ALDIĞINI SORDU.

Erdoğan'a Zapsu sorusu
16px
24px
04.08.2006 16:51
ABONE OLgoogle

TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde Tandoğdu, Erdoğan'ın, Zapsu'nun başdanışmanlığına ilişkin "Benim tüzükten doğan hakkımla atadığım bir arkadaşımdır" dediğini belirterek, bunun, hangi tüzük olduğunu öğrenmek istedi.

Tandoğdu, "Zapsu'nun yurtiçinde ya da yurtdışında yaptığı seyahatler nedeniyle kendisine harcırah ya da bir başka ödeme yapılmadığı Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada belirtilmiştir. Devletine hiçbir karşılık beklemeden, bu şekilde hizmet eden bir bürokrata herhangi bir ödül ya da plaket verilmesi düşünülmekte midir?" sorusunu yöneltti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu başka bir soru önergesinde ise Tandoğdu, Bolu Köroğlu Devlet Hastanesinde görevli Başhemşire Aynur Ören'in görevinden alınmasını gündeme getirdi.

Tandoğdu, bunun gerekçesini sorarak, "Bakanımızın, Ören'i yakasına Atatürk rozeti taktığı için görevden aldığı iddiası doğru mudur? Ören'in yerine, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğinin 'Başhemşire olmak için meslekte 10 yıl çalışmış olmak gerekir' şartını bile yerine getirmeyen, 7 yıllık bir hemşirenin atanması hangi hukuki gerekçeye dayanmaktadır?" dedi.  

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde