Erdoğan: Yarın çok şeye gebe

Erdoğan: Yarın çok şeye gebe

BAŞBAKAN: YARIN YAPACAĞIMIZ BAKANLAR KURULU TOPLANTISI ÇOK ŞEYE GEBEDİR.

Erdoğan: Yarın çok şeye gebe
16px
24px
16.07.2006 18:01
ABONE OLgoogle

Erdoğan, "Bakınız burdan tüm Türkiye'ye sesleniyorum, maalesef acımasızca evlatlarımızı şehit ediyorlar. Bu noktada PKK bu süreci acımasızca sürdürüyor. Biz hep bu işi demokratik yollardan çözelim istedik. Ama bu gece de yine 8 yavrumuzu şehit ettiler. Sadece Bitlis'te 5 yavrumuzu şehit ettiler. Artık bunlar çekilir şeyler değildir. Tabii yarın sabah ve ardından yapacağımız Bakanlar Kurulu toplantısı çok şeylere gebedir, onu da söyleyeyim." diye konuştu.

AK Parti İl Kongresi ile çeşitli açılışlar ve temel atma törenlerine katılmak üzere Ağrı'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK ile mücadelede ciddi kararlar alacaklarını belirtti. Helikopter ile Lütfi Yiğenoğlu Stadyumu'na gelen Başbakan Erdğan, seçim otobüsü ile kongrenin yapılacağı Vali Kutlu Aktaş Spor Salonu'na geldi. Yolda çocuklara oyuncak dağıtan Başbakan Erdoğan'ın aracı, yer yer pankartlarla durdurularak Ağrı'nın çektiği sıkıntılar anlatıldı.

Kongredeki konuşmasında Başbakan Erdoğan, özellikle terör örgütü PKK konusunda vatandaşların birlik olmasını istedi. Erdoğan, "Bakınız burdan tüm Türkiye'ye sesleniyorum, teröre karşı hep beraber birlikte mücadele etmeliyiz. Maalesef acımasızca evlatlarımızı şehit ediyorlar. Bu noktada PKK bu süreci acımasızca sürdürüyor. Biz şu ana kadar hep sabırla bu işin üstüne gitmek istedik. Hep bu işi demokratik yollardan çözelim istedik, hep bunun arzusu içinde olduk. Bakınız bu gece de yine 8 yavrumuzu şehit ettiler. Sadece Bitlis'te 5 yavrumuzu şehit ettiler. Artık bunlar çekilir şeyler değildir. Tabii yarın sabah ve ardından yapacağımız Bakanlar Kurulu toplantısı çok şeylere gebedir, onu da söyleyeyim." dedi.

Milletin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, "Milletçe el ele verdiğimiz zaman bu terör buralara giremez değerli kardeşlerim. Yeter ki biz millet olarak bu kararı verelim ve terör belasından milletimizi ve devletimizi de hep birlikte koruyalım ve kurtaralım. İstiyoruz ki barış egemen olsun, çünkü biz göreve başladığımızda AK Parti olarak üç tane kırmızı ilan ettik. Onun bir tanesi de şuydu bölgesel milletyetçiliğe karşıyız. Yani bizim için Marmara neyse, Ege neyse, Doğu Anadolu odur, Güneydoğu Anadolu odur. Hiç bir farklılık yoktur. Türkiye'nin her karışı bizim için aynıdır." şeklinde konuştu.

Ağrı/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde