Emine Erdoğan'dan gözyaşı

Emine Erdoğan'dan gözyaşı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çanakkale Savaşı'nın yıldönümü törenlerinde ziyaret ettiği Şehitler Abidesi'nde gözyaşı döktü.

Emine Erdoğan'dan gözyaşı
16px
24px
18.03.2008 13:14
ABONE OLgoogle

Anzak torunlarıyla birlikte şehitlerin mezarlarını ziyaret ederek, laleler bırakan Emine Erdoğan, şehitler için dua etti. Duygusal anların yaşandığı ziyaret sırasında Emine Erdoğan, 94 yaşındaki şehit kızı Zeynep Benli'ye sarıldı. Emine Erdoğan, Anzak torunlarıyla birlikte 'barış' için zeytin fidanı dikti.

Erdoğan, Çanakkale Savaşı'nın 93. yıldönümü nedeniyle AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen 'Barış elçileri' programı kapsamında Çanakkale Savaşı'nda hayatını kaybeden İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelandalı askerlerin torunları ve Türk şehitlerinin yakınlarıyla birlikte Çanakkale'ye geldi. Çok sayıda milletvekili ve partilinin eşlik ettiği Emine Erdoğan, 'Barış elçileri' programı kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikleri ziyaret etti.

Şehitler Abidesi'ni ziyaret eden Emine Erdoğan'a buradaki vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atan vatandaşlar, Emine Erdoğan ile hatıra fotoğraf çektirmek için yoğun ilgi gösterdi. Anzak torunları ve Türk şehitlerin yakınlarıyla abide önünde hatıra fotoğraf çektiren Emine Erdoğan, daha sonra şehitlerin mezarlarını ziyaret etti.

Mezarlara laleler bırakan ve dualar eden Emine Erdoğan'ın, şehitlik ziyaretinde oldukça duygulandığı ve gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Döktüğü gözyaşlarını güneş gözlüğüyle gizlemeye çalışan Emine Erdoğan, bir ara yanında bulunan 94 yaşındaki şehit kızı Zeynep Benli'ye sarıldı.

Emine Erdoğan, savaşta Enver Paşa tarafından kamuflaj olarak kullanılan şapkayı sembolize eden Enveriye'yi de ziyaret ederek, saygı duruşunda bulundu.

Emine Erdoğan daha sonra Şehitler Abidesi'nde Anzak torunlarıyla birlikte barışı simgeleyen 7 zeytin ağacı dikti. Kürekle diktiği fidanların üzerine toprak döken Emine Erdoğan, zeytin ağaçlarının barışa vesile olmasını diledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde