Düşen uçakta kayıp bilgisayar

Düşen uçakta kayıp bilgisayar

Isparta'da düşen uçakta hayatını kaybeden Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Engin Arık'a ait bilgisayar ortada yok.

Düşen uçakta kayıp bilgisayar
16px
24px
13.06.2008 11:05
ABONE OLgoogle

TBMM Ulaştırma Komisyonu Üyesi Isparta CHP Milletvekili Mevlüt Coşkuner, 30 Kasım 2007"de Isparta"nın Keçiborlu ilçesi Türbetepe mevkiinde düşen Atlasjet uçağıyla ilgili kuşkularının arttığını söyledi.

Kazada ölen 57 kişinin yakınlarından hala eşyalarını alamayanlar olduğunu belirten Coşkuner şöyle konuştu:

“Uçakta 6 nükleer fizik alanında uzman bilim adamı vardı. Ben bu konuda bir önerge verdim. Bu kazanın pilotaj hatasından mı, yoksa her hangi bir arızadan mı meydana geldiğini bilmek istedim. Sonra "kara kutu arızalı" denildi. Bir türlü net bir bulguya ulaşılamadı, kuşkularımız arttı. Savcılık dava açmak için rapor bekliyor ama rapor hazır değil. Uçakta biri Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Arık"a, diğeri ise aynı üniversiteden araştırma görevlisi Berkol Doğan"a ait 2 dizüstü bilgisayar vardı. Doğan"a ait bilgisayar kullanılamaz halde ailesine teslim edildi. Arık"ın bilgisayarı ise kayıp.

Prof. Dr. Metin Arık, ölen eşi Engin Arık"ın bavulunun da kayıp olduğunu belirterek, “Üzerinden çıkanları bana teslim ettiler. Ancak bavulu kayıp. Dizüstü bilgisayar da içindeydi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde