Deneyimli gazeteci Nurettin Kurt hayatını kaybetti

Deneyimli gazeteci Nurettin Kurt hayatını kaybetti

Uzun süredir hastalığıyla mücadele eden deneyimli adliye muhabiri Nurettin Kurt, 59 yaşında yaşamını yitirdi.

Deneyimli gazeteci Nurettin Kurt hayatını kaybetti
16px
24px
11.04.2022 13:30
ABONE OLgoogle

2017 yılında “Mecburen emekli oldum” ifadelerini kullanan deneyimli adliye ve polis muhabiri Nurettin Kurt yaşamını yitirdi.

Ankara Cebeci Hastanesi'nde akciğer yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gören Gazeteci Nurettin Kurt, bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. 2 çocuk babası Kurt'un cenazesi yarın öğle namazı sonrası Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Gazeteci Alican Uludağ Kurt'un ölüm haberini Twitter'dan paylaşarak “Gazeteci Nurettin Kurt'u kaybettik. Adliye muhabirliğinin piriydi. Çok sayıda ödüllü manşet ve fotoğrafa imza attı. Ankara Adliyesi'nde ondan çok şey öğrendim muhabirlik adına. Yattığın yer incinmesin Nurettin Abi” ifadelerini kullandı.

30 yıllık meslek hayatına çok sayıda ödüllü haber sığdıran Nurettin Kurt, 2017 yılında Hürriyet’ten emekli olurken şu açıklamayı yapmıştı:

Sadece gazetecilik yaptığım için üç kez (gizliliği ihlal suçundan toplam 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldım) bunlar benim şeref madalyalarımdır tekrar dünyaya gelsem yine aynı mesleği yaparım. Paylaşmak zorunda kaldım, sağlıcakla nice güzel günlere görüşmek dileği ile. Tabii ki 27 yıl görev yaptığım Hürriyet Gazetesi’nden mecburen emekli oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler sağlıcakla kalın.

NURETTİN KURT KİMDİR?

Tokat-Zile doğumlu olan Nurettin Kurt, gazeteciliğe 1985 yılında Bulvar gazetesinde polis-adliye muhabiri olarak başladı. 1986 yılında yine polis-adliye muhabiri olarak Günaydın-Tan gazetesi Ankara bürosuna geçti. 1991 yılında da Hürriyet Gazetesi Ankara bürosunda aynı alanda çalışmaya başlayan Nurettin Kurt, 2017 yılının aralık ayında emekli oldu. Meslek hayatına birçok ödül sığdıran Kurt'un 'Olay-Polis-Adliye: Gerilim Üçgeninde Kurt Gazeteci' isimli kitabı bulunuyor

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde