Cihan’da görev değişimi

Cihan’da görev değişimi

Cihan Haber Ajansı'nın (CİHAN) üst yönetiminde nöbet değişimi heyecanı yaşandı.

Cihan’da görev değişimi
16px
24px
10.07.2008 10:38
ABONE OLgoogle
Genel Müdür Bülent Korucu'nun yerine Zaman Gazetesi Genel Yayın Editörü Abdülhamit Bilici getirildi. Korucu ise Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Genel müdürlük makamında gerçekleştirilen devir teslim töreni ile Abdülhamit Bilici görevi Bülent Korucu'dan devraldı. Cihan çalışanlarının katıldığı tören sonrası kısa bir konuşma yapan Bülent Korucu, 4 yıl boyunca yürüttüğü görevin sorumluluklarına değindi. Dolu dolu 4 yıl geçirdiğini anlatan Korucu, "Bir gün hatıralarımızı yazarsak bunda Cihan Haber Ajansı'nın büyük bir yeri olacaktır. Buradaki stresler da acılar da tatlıydı. Çünkü paylaşılmış, beraber yaşanılmış olaylardı. Stresler oldu, sıkıntılar oldu; Ama Allah'a çok şükür mahcup olmadık." dedi.

Genel Müdür Abdülhamit Bilici de, Cihan'daki ilk gününde önemli mesajlar verdi. 14 sene önce istihbarat muhabiri olarak görev yaptığı ajansta böyle bir sorumluluğu üstlenmiş olmaktan dolayı heyecanlı olduğunu söyledi. Bilici, "Cihan Haber Ajansı'nın parlak ve gurur duyulacak bir performansı var. Cihan logosu sadece ulusal medyada değil, CNN, El Cezire ve BBC gibi dünyanın saygın kanallarında nitelikli haberleriyle yer alıyor. Sektörde büyük bir güvene, dinamizme ve potansiyele sahip. Özellikle seçim dönemlerinde tüm Türkiye buna şahit oluyor. Mesleğinde uzman, fedakar ve güçlü bir ekibimiz var." şeklinde konuştu.

Göreve başladıktan sonra sıkı bir ders çalışma sürecine girdiğini belirten Bilici, şöyle devam etti; "Mevcut anlayışla, Türkiye'de haber ajansçılığının kalite ve ekonomik açmazları aşması zor. Hedefimiz, sağlıklı bir strateji belirleyerek Türkiye'nin ve dünyanın saygın ajanslarından biri olmak. Meslek hayatımızın büyük bir bölümünde uluslar arası ilişkileri takip ettik. İnşallah bu tecrübe yeni süreçte ajansımızın dünyaya açılımına katkıda bulunacaktır."

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Bilici, İstanbul Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. 1993'te Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı'nda muhabir olarak göreve başladıktan sonra Aksiyon Dergisi'nde Dış Haberler Editörü oldu. 2002'de Zaman Dış Haberleri Servisi'nin editörlüğünü üstlenen Bilici, 2004'ten bu yana da aynı gazetede Genel Yayın Editörlüğü görevini sürdürüyordu. Zaman'daki dış politika ağırlıklı yazılarına devam edecek olan Bilici, Türkiye-AB sürecini ele alan 'Why Turkey?-Neden Türkiye" adlı kitabın editörlüğünü üstlendi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde