Cevahir'in satışı ertelendi

Cevahir'in satışı ertelendi

CEVAHİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ'NDEKİ BELEDİYE HİSSESİNİN SATIŞI ERTELENDİ. GEREKÇE...

Cevahir'in satışı ertelendi
16px
24px
30.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi Cevahir'in satışı, sahibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Cevahir Holding anlaşamadığı için dava sürecinin bitimine kadar ertelendi. Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki hisselerini satmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Cevahir Holding ortak karar almıştı.

Satışın ertelenmesine giden süreç şöyle gelişti: Avrupa ve Körfez kökenli 10'un üzerinde yatırım şirketi ile görüşüldü. En yüksek teklif 750 milyon dolar oldu.
İBB yöneticileri satışın yapılmasını, anlaşmazlık konusu hisse hakkında mahkeme kararı çıkıncaya kadar, 750 milyon doların yüzde 10'unun (75 milyon dolar), bir bankada yeddieminlerin kontrolünde bloke edilmesini önerdi.

Bu paranın mahkemenin sonucuna göre bölüşülmesini istedi.
Cevahir, bu teklifi kabul etmedi. Alışveriş merkezindeki yüzde 45 oranındaki hissenin tapusunu istedi. Ancak ondan sonra anlaşmaya yanaşacağını ifade etti. İBB yönetimi de bu teklife sıcak bakmadı. Bunun üzerine İBB kendi payını satmak istedi. Fakat bu kez de müşteriler bu teklife sıcak bakmadı. Şimdi mahkeme kararı bekleniyor.

Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde