Cevahir'i sattı, yeni hedef.....

Cevahir'i sattı, yeni hedef.....

Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki yüzde 50 hissesini Kuveytlilere satan İbrahim Cevahir, yeni bir alışveriş merkezi daha kuruyor

Cevahir'i sattı, yeni hedef.....
16px
24px
01.04.2007 10:37
ABONE OLgoogle

Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki yüzde 50 hissesini 328 milyon dolara Kuveyt sermayeli St. Martins Property'ye satan İbrahim Cevahir, Edirne'de bir alışveriş merkezi kuruyor.

Anadolu yakasında outlet merkezi kurmak isteyen ancak uygun arsa bulamayan Cevahir, bu projesinden vazgeçti. Alışveriş merkezi yapmak için Edirne'de arazi arayan Cevahir, Yunan ve Bulgar sınırına bitişik bir arsa buldu.
Cevahir'in bulduğu arsada Türk, Yunan ve Bulgarların payı bulunuyor. Yüzde 25'i Yunanlılara, yüzde 25'i Bulgarlara, yüzde 50'si Türk ordusuna ait olan 350 dönümlük araziye yapılacak alışveriş merkezine üç ülkeden de ulaşmak mümkün olacak. Bulgar-Türk-Yunan ortaklığıyla hayata geçirilecek alışveriş merkezinin bu arsa üzerinde inşa edilebilmesi için Cevahir'in önce orduyu ikna etmesi gerekiyor.

 Başbakan'ı bilgilendirdi
Edirne Valiliği'yle temas halinde olan Cevahir, Yunan ve Bulgar işadamlarıyla ortaklık için görüşüyor. Önceki akşam, TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Soysal'ın hazırlayıp sunduğu Baş Başa programına konuk olan Cevahir, projeyle ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bilgilendirdiğini söyledi.

Alışveriş merkezine Yunanistan tarafından Meriç Nehri üzerine yapılacak bir köprüyle ulaşım sağlanabileceğini belirten İbrahim Cevahir şöyle devam etti:
"Üç ülkenin sınırında ve üç ülkenin işadamlarının yapacağı, üç ortaklı bir proje olacak. Yunanistan ve Bulgaristan'ın önde gelen işadamlarıyla konuşacağız. Burada Yunan, Bulgar ve Türk malları satılacak. Bu çarşı, Avrupa'nın alışveriş merkezi olacak. Bu çarşıyla AB'ye gireceğiz."

Songül Hatısaru/Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde