Carla haberine açıklama

Carla haberine açıklama

'Şahinbey Belediyesi'nin 'Carla'ya davet yalan' çıktı' haberine açıklama geldi..

Carla haberine açıklama
16px
24px
30.10.2008 13:10
ABONE OLgoogle

Bugün birçok gazetede 'Türkiye'nin ilk 'şehir savaş müzesi'nin resmi açılışına Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni'nin davet edildiğini' yönelik haberler vardı.

Zaman Gazetesi'nde yer alan "Anteplilerin, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin manken ve şarkıcı eşi Carla Bruni'yi şehirlerinde görme planları yarım kaldı" diyerek haberin asparagas olduğunu belirtmiştik.

Bersay İletişim şirketi habere ilişkin açıklama yaptı. İşte o açıklama...

"Carla Bruni'nin Gaziantep'e davet edilmesi hususunda henüz Ellese Sarayı ile bir irtibata geçilmedi. Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Ömer Can, daveti Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği'ne bir mektupla iletti. Ardından söz konusu davetle ilgili olarak basına açıklamalarda bulundu. Bayan Carla Bruni'nin kesin olarak Gaziantep'e geleceği hiçbir şekilde dile getirilmedi. Sadece Gaziantep'e gelmesi için tek taraftlı davette bulunuldu. Bu daveti Fransa Büyükelçiliği aracılığıyla Bayan Carla Bruni'ye iletileceğini ve cevap beklediklerini söyledi.

Zaman Gazetesi'nin söz konusu haberi isim belirtilmeden saray kaynaklarına dayanılarak yapılmıştır. Söz konusu kaynaklar Fransa Büyükelçiliği'ne yapılan başvuru henüz çok yeni olduğundan haberdar olmadıkları için 'Carla Bruni gelmiyor' şeklinde değerlendirmişlerdir. Oysa Fransa Büyükelçiliği konuyu halen değerlendirme aşamasındadır."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde