Çağlar'ın attığı işçiler olay çıkardı

Çağlar'ın attığı işçiler olay çıkardı

Cavit Çağlar'ın, tek taraflı olarak iş akitlerini feshettiği Nergis Tekstil A.Ş'de iplik bölümünde çalışan 789 işçi...

Çağlar'ın attığı işçiler olay çıkardı
16px
24px
01.05.2008 15:26
ABONE OLgoogle
Cavit Çağlar'ın, tek taraflı olarak iş akitlerini feshettiği Nergis Tekstil A.Ş'de iplik bölümünde çalışan 789 işçi, fabrika önünde toplanarak haklarını aradı. İşçiler, bu sırada fabrika önüne gelen sendika temsilcilerine, "Niye bir ilerleme kaydedemediniz, en azından bize bir miktar maaş bağlasaydınız, yıllardır biz size para veriyoruz" şeklinde tepki gösterdi.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) fabrika önünde sabah saatlerinde toplanan işçiler, çıkışlarının verilmesini talep etti. Çağlar'ın bu ayın sonunda çıkışlarını verme sözü verdiğini hatırlatan işçiler, sendika yetkililerine tepki gösterdi. Tekstil Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) Pilot Sanayi Şube Başkanı Osman Tunalı, işçilerin tepkileri üzerine yaptıkları çalışmaları anlatmaya çalıştı. Sık sık sloganlarla ve bağrışmalarla sözü kesilen Tunalı, işçileri sakinleştirmeye çalıştı.

İşçiler, sendikanın kendilerini sürekli oyaladığını, işverenin oyununa geldiğini belirterek, sendikanın en azından kendilerine bir miktar maaş bağlamasını istediler. Haklarının verileceği güne kadar fabrika önünde eylem yapacaklarını belirten işçiler, gazetecilere de tepki gösterdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde