Bu yollar yarın trafiğe kapalı

Bu yollar yarın trafiğe kapalı

1 MAYIS KUTLAMALARI NEDENİYLE YARIN BİRÇOK YOL TRAFİĞE KAPATILACAK. DİKKAT!

Bu yollar yarın trafiğe kapalı
16px
24px
30.04.2006 21:17
ABONE OLgoogle

İstanbul'da 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri alındı. 27 bin polisin tam kadro görev başında olacağı kutlamaların yapılacağı Kadıköy'de 5 bin 400, Kartal'da bin, Taksim ve çevresinde de 700 polisin hazır bulunması planlanırken, bir jandarma birliği de destek olarak bekleyecek. Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İstanbul'da 1 Mayıs kutlamaları saat 09.00'da sendika yöneticilerinin Taksim'e yürüyüşüyle başlayacak. Buradaki tören Taksim Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla sona erecek. Büyük katılım beklenen Kadıköy'deki miting ise saat 11.00'e kadar grupların toplanması, ardından da miting alanına yürüyüşle başlayacak. Gruplar, Kadıköy Meydanı'na 3 kortej halinde gelecek.

ASAYİŞ HAREKAT MERKEZİ
Kutlamalara ilişkin, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın başkanlığında yapılan toplantıda varılan kararlar doğrultusunda, ilgili savcılıklardan alınan arama kararları uyarınca dünden başlayarak bazı adreslerde arama yapıldı. Şu ana kadar gözaltına alınan olmadı. Emniyet Müdürlüğü'nün Adnan Menderes Bulvarı'ndaki yerleşkesinde Asayiş Harekat Merkezi kurulacak. Burada, üst düzey emniyet yetkililerinin yanı sıra jandarma, MİT, sağlık ve belediye yetkilileri de görev yapacak. Kadıköy'deki miting alanında bulunan 10 MOBESE kamerası ve 10 mobil kameradan elde edilen gruplara ait görüntüler, canlı olarak merkeze aktarılacak.

BİNLERCE POLİS MEYDANLARDA
NATO toplantısında kullanılan büyük bariyerler, miting alanının çevresindeki işyerleri ile Kadıköy Altıyol'- daki kuyumcu dükkanlarının önüne konulacak. Kadıköy'deki miting alanı ve çevresinde yaklaşık 5 bin 400 polis görev yapacak. Mitinge katılacaklar 10 noktada arandıktan sonra alana alınacak. Kadıköy'deki miting alanı çevresinde, polis panzerleri ile jandarmadan temin edilen "Toma' adlı araç hazır bekletilecek. İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı bulunan ve geçen yıl Selimiye Kışlası'nda konuşlandırılan jandarma destek kuvvetlerine ait bir birlik de miting alanı yakınında hazır bekleyecek. Kartal Meydanı'ndaki şenlik 10.00-18.00 saatleri arasında yapılacak. Bu noktada da bin polis görev yapacak. Ayrıca, Taksim'de önceki yıllarda meydana gelen izinsiz gösteriler nedeniyle 700 polisle güvenlik önlemi alınacak.

Bu yollar yarın trafiğe kapalı

Kadıköy'de miting nedeniyle bazı yollar saat 07.00'den itibaren trafiğe kapatılacak. Kadıköy'de, Rıhtım Caddesi ile Boğa Meydanı'ndan Rıhtım Caddesi'ne kadar olan yolun tümü, Söğütlüçeşme Caddesi'nden rıhtıma inen ara sokaklar, Taşköprü Caddesi, Kışla Caddesi ile Orgeneral Şahap Gürler Caddesi'nin tamamı trafiğe kapatılacak. Haydarpaşa Garı, Çayırbaşı, Haydarpaşa Numune Hastanesi Tıbbiye Caddesi, Taşköprü Caddesi, Karacaahmet Tepe Nautilus ve Taşköprü Salı Pazarı önünde toplanacak yürüyüş kortejleri ile Kadıköy İskele Meydanı'- nda 09.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek kutlamalar nedeniyle saat 07.00'den itibaren bu bölgeler trafiğe kapalı olacak.

Kadıköy'de, Tıbbiye Caddesi'nden gelen trafik akımı Burhanfelek Caddesi'nden E-5 yönüne, Behiçbey Sokak'tan gelen trafiğin ise İbrahimağa ışıklar istikametine yönlendirilecek. Söğütlüçeşme Caddesi'nden gelen sürücüler, Kuşdili Caddesi Salı Pazarı istikametine, Moda'dan gelen trafik ise Mühürdar kavşağından geri yönlendirilecek.

Bazı vapur seferleri iptal edildi

Miting saatleri içerisinde Kadıköy İskele Meydanı ve çevresindeki tramvay seferleri iptal edilirken, saat 10.00'dan itibaren Kadıköy ve Haydarpaşa iskelelerine gelecek İstanbul Deniz Otobüsleri ile özel işletmelere ait vapur seferleri de iptal edilerek Üsküdar ve Harem iskelelerine yönlendirilecek. <

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde