Bodrum'da imar yolsuzluğu: 45 gözaltı

Bodrum'da imar yolsuzluğu: 45 gözaltı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Bodrum'da düzenledikleri “Beyaz Evler” operasyonu kapsamında, aralarında Bodrum Belediyesinin de bulunduğu 3 belediyede eş zamanlı olarak inceleme başlattı.

Bodrum'da imar yolsuzluğu: 45 gözaltı
16px
24px
13.07.2006 17:58
ABONE OLgoogle

 İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri bu sabah saat 06.00'da aralarında Bodrum Belediyesinin de bulunduğu 3 belediyeye eş zamanlı olarak operasyon düzenledi.

150 SİVİL PERSONEL OPERASYON DÜZENLEDİ

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyona tamamı sivil giyimli yaklaşık 150 jandarma personeli katıldı.

Bodrum Belediyesi, Konacık Belde Belediyesi ve adı açıklanmayan bir belde belediyesine eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, ”imara aykırı yapılar için maddi çıkar karşılığında ruhsatsız yapılaşmaya izin vermek” iddiası ile aralarında belediye fen işleri müdürleri, iş adamları ve belediye görevlilerinin de bulunduğu yaklaşık 40 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan belediye görevlileri, sivil ekipler tarafından sağlık kontrolü için sağlık ocaklarına götürüldü.
Jandarma ekiplerinin, Bodrum'un turistik özelliklerinin göz önünde bulundurularak, özellikle sivil kıyafetlerle operasyona katıldığı kaydedildi.

BİN YAPININ BELGELERİ İNCELENİYOR

Muğla İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, operasyonun hazırlık çalışmalarının yaklaşık 1 yıl sürdüğünü belirterek, “Operasyon kapsamında usulsüz işlem yapıldığı ve imar planlarına aykırı olarak yapı izni verildiği iddia edilen yaklaşık bin yapı ile ilgili belgeler inceleniyor. Operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlı sayısında artış olabilir” dediler.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde