Bitlislinin intikamı mı?

Bitlislinin intikamı mı?

Saldırıda ABD'nin öldürdüğü Bitlisli El Kaideci için intikam şüphesi

Bitlislinin intikamı mı?
16px
24px
10.07.2008 08:28
ABONE OLgoogle

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na düzenlenen saldırıda öldürülen 3 teröristin El Kaideci olduğu öne sürüldü.

Saldırganların İstanbul'daki evlerinde El Kaide dokümanları bulunduğu belirtildi. Afganistan'da El Kaide saflarında savaşan ve 5 gün önce ABD birliklerinin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Abdül Fettah ile İstanbul Başkonsolosluğu'na saldıranlardan Erkan Kargın'ın 1982 Bitlis doğumlu olmaları 'intikam saldırısı' olasılığını gündeme getirdi.

Saldırganların Fettah ve aynı çatışmada hayatını kaybeden Lütfi Serin'le Afganistan'da bulundukları sırada tanıştıkları olasılığı üzerinde duruluyor. Dolayısıyla, konsolosluğa yapılan saldırının Fettah ve Serin'in ölümü nedeniyle gerçekleştirilmiş olan bir 'intikam saldırısı' niteliği taşıyabileceği vurgulanıyor. 2007 Kasım ayında Afganistan'da giden ve 'Cihat' adını verdikleri savaşa katılan Fettah, 2004 yılında Afganistan'a giden Lütfi Serin'le birlikte Afganistan'ın Kandahar bölgesinde 5 gün önceki çatışma sonucu hayatını kaybetmişti.

CIA olay yerinde Saldırının ardından ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) Ankara'da bulunan irtibat görevlileri, Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinden bilgi alarak İstanbul'a hareket etti.

Okan Konuralp/Hürriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde