Bir futbolcu fiyatına, takım

Bir futbolcu fiyatına, takım

TMSF, UZANLARIN BORÇLARINA KARŞILIK EL KOYDUĞU İSTANBULSPOR'U SATIYOR.

Bir futbolcu fiyatına, takım
16px
24px
10.06.2006 12:01
ABONE OLgoogle

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzanlardan el koyduğu İstanbulspor'u, 900 bin dolar muhammen bedelle satışa çıkardı.

TMSF, Uzan Grubu'ndan İmar Bankası'ndan kaynaklanan alacakları nedeniyle haczettiği "İstanbulspor Ticari ve İktisadi Bütünlüğü"nü kapalı zarf ve açık artırma yöntemlerinin birlikte uygulanmasıyla satacak. Ticari ve iktisadi bütünlük, Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki tescil ve liglerde yarışma hakkı, futbolcu ve diğer teknik personel sözleşmelerinden kaynaklanan haklar, markalar, menkul mallarla bu mal, hak ve varlıklarla ilgili sözleşmelerden oluşuyor.

İhaleye katılacakların, ihale şartnamesinde belirtilen gerekli belgeleri en geç 27 Haziran'a kadar Satış Komisyonuna teslim edilmesi gerekiyor. Katılabilmek için 90 bin dolar teminat yatırılması gereken ihale, 30 Haziran 2006 tarihinde, saat 11.00'de TMSF'de yapılacak.

KİMLER KATILABİLECEK?

İhaleye katılacakların spor faaliyetleri amacıyla Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş, hisseleri nama yazılı anonim şirket olması ve "Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun" ve ilgili mevzuatta belirtilen taahhütnameleri Satış Komisyonuna teslim etmeleri koşulu aranacak.
İhale, kapalı zarf ve açık artırma yöntemlerinin birlikte uygulanmasıyla gerçekleştirilecek, Fon Kurulunun onayıyla sonuçlandırılacak. Satış Komisyonu şartnamedeki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren katılımcılar arasında açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların listesini oluşturacak. İhaleye kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden açık artırmayla devam edilecek. Teklifler peşin olarak ve dolar cinsinden verilecek.

Kurulun ihaleye pazarlık yöntemiyle devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık 4 Temmuz 2006 tarihinde saat 11.00'de TMSF'de yapılacak.

İstanbulspor'un geçmiş dönem borçları 23 Haziran 2006 tarihine kadar işlemlerinin yapılması kaydıyla ihale bedelinden ödenecek. Alıcı ihale bedelini, peşin ödeyecek.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde