Beyaz Zirve Uludağ kışa hazır

Beyaz Zirve Uludağ kışa hazır

Türkiye'nin kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'da otel işletmecileri kış öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Beyaz Zirve Uludağ kışa hazır
16px
24px
12.11.2006 19:13
ABONE OLgoogle

Beyaz Zirve'de 23'ü otel 17'si kamuya ait olmak üzere 40 konaklama tesisi bulunuyor.
Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı Uludağ'da, sezonun 15 Aralık'ta başlaması planlanıyor. Kar yağışının başlamasıyla birlikte sezon hazırlıklarını tamamlayan otel işletmecileri, bu yıl kayakseverlerin tercihlerinin yine Uludağ olacağını söylediler.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Erdem; "Kayak sezonu 15 Aralık'ta başlayacak. Hazırlıklarımızı bu doğrultuda sürdürdük. Bu sene yağışın erken başlamasıyla birlikte yeni sezon öncesi umutlarımız arttı. Kış sporu için en az yarım metre oturmuş karın olması gerekiyor. Şu anda kar kalınlığı bu seviyede değil. Önümüzdeki haftanın soğuk olacağını ve bunun Uludağ'a yarayacağını tahmin ediyoruz. Kış sezonu 15 Aralık 2006 tarihinden sonra başlar. Bu sene Kurban Bayramı ve yılbaşı tatillerinin aynı tarihe rastlaması büyük avantaj. Bunun kış turizmine olumlu etkisi olacaktır. Bu yıl da Rusya başta olmak üzere çeşitli ülkelerder turist gruplarını Uludağ'da ağırlayacağız" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde