Bedava kalifeye işçiye talip çıkmadı

Bedava kalifeye işçiye talip çıkmadı

200 saat temel İngilizce 120 saat, temel bilişim, 60 saat sistem, 120 saat muhasebe, 100 saat, dış ticaret, 40 saat de dış ticaret dersi aldılar ama ücretsiz iş bile bulamadılar.

Bedava kalifeye işçiye talip çıkmadı
16px
24px
20.07.2006 18:23
ABONE OLgoogle

Özel sektörde 6 aylık deneme süresince ücretleri devlet tarafından karşılanacak olmasına rağmen işletmeler ücretsiz elamana yeterli ilgi göstermiyor.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından Denizli'de dar gelirli ailelerin lise mezunu çocuklarına iş imkânı sağlamayı hedefleyen Bilişim Çırakları Projesi'nde KOSGEB lise mezunu 74 kursiyeri 6 ay eğitim verip kalifiye eleman haline getirdi.

200 saat, temel İngilizce 120 saat, temel bilişim, 60 saat sistem, 120 saat muhasebe, 100 saat, dış ticaret, 40 saatte dış ticaret portalları konularında 640 saat eğiterek sertifika verdi. Ücretlerin 6 ay süreyle KOSGEB tarafından karşılanacağına dikkat çeken KOSGEB Denizli Merkez Müdürü Kemal Bildiş, buna rağmen, duyuru yaptıkları 240 işletmeden sadece 30'undan işçi talebi geldiğinden yakındı.

Bildiş, "Bölgedeki ihracat yapan işletmelerden ricam var. Bu kursiyerlerin çalışması için ihracat yapan ve bu potansiyele sahip işçi talebinde bulunsun.6 ay süreyle asgari ücrette maaşlarını biz ödüyoruz. 5 il bize bağlı olarak çalışıyor. Son 6 ayda Antalya, Uşak, Isparta, Burdur illerinde sinerji merkezi kurduk. 6 ay boyunca yetişmiş elemanı işe yerleştirmek için 240 işletmemize yazı yazıyoruz. 30 işletme talip oluyor, çok yazık" diye konuştu.

Denizli/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde